Археологічна мандрівка істориків ТНПУ (ФОТО)

Археологічна мандрівка істориків ТНПУ

Цьогоріч, в зв‘язку з епідеміологічною ситуацією, тернопільські студенти-історики вперше не взяли участь в археологічній експедиції.

Та рік не міг минути просто так, тому впродовж серпня-вересня відбудеться декілька поїздок по археологічних пам‘ятках, що мають всесвітнє значення.

Виїзд від історичного

Першою такою поїздкою була мандрівка по древньому Пліснеську – величезному городищі протодержавного утворення карпатських хорватів із площею понад 250 га. Випускник історичного факультету та науковий співробітник Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» Богдан Гринюка провів екскурсію по валах городища, починаючи із сьомого оборонного валу та варязького курганного могильника до древнього язичницького капища VІІ століття.

Не менш цікавою була розповідь про Підгорецький монастир, храм та підземелля якого відвідали студенти.

Підгорецький замок, «палац у фортеці», є одним із найцікавіших бастіонних замків України, хоча й нищівно спаплюжений в часи СРСР та перетворений в туберкульозний диспансер. В сучасності ведеться поступова реставрація замкових та палацових споруд. Сфотографуватись на мурах замку, де було знято десяток історичних фільмів – це те, що залишиться пам‘яттю на все життя.

Підгорецький собор

На брамі Підгорецького замку

Вхід у Гоґворотс

.Лекція на валах древнього Пліснецька
Лекція на валах древнього Пліснецька

А  наприкінці поїздки – купання в потужному джерелі «Синьооко» – єдиному в Галичині джерелі з йодованою водою.

Доцент кафедри історії України, археології
та спеціальних галузей історичних наук

Кіцак В.М.