Викладач факультету іноземних мов ТНПУ взяла участь у XXVII Міжнародній науковій конференції  Асоціації українських германістів (ФОТО)

Викладач факультету іноземних мов ТНПУ
взяла участь у XXVII
Міжнародній науковій конференції
Асоціації українських германістів

Викладач кафедри німецької філології та методики навчання німецької мови Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Вирста Наталя Богданівна взяла участь у XXVII Міжнародній науковій конференції Асоціації українських германістів «Germanistik in transkulturellen Räumen: Theorie und Praxis» («Германістика в транскультурному вимірі: теорія та практика»), що відбулася 25–26 вересня 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Лого

Наталя Вирста взяла участь у роботі секції під назвою «Interkulturalität in Geschichte, Sprache und Literatur: Deutsche Spuren und Ihre didaktische Bearbeitung in der Ukraine und der Republik Moldau» («Міжкультурний діалог в історії, мові та літературі: німецькі сліди та їхнє дидактичне опрацювання в Україні та Молдові»), на якій були представлені результати другого етапу міжнародного проєкту «Німецька мова в Україні» («Deutsch in der Ukraine») університету міста Реґенсбурґ (Німеччина).

під час секційного засідання
Під час секційного засідання

Ініціатором проєкту «Німецька мова в Україні» є науково-дослідний центр «Німецька мова в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі» (FZ DiMOS), який є структурним підрозділом факультету філології та культурознавства університету міста Реґенсбурґ. Проєкт здійснюється за підтримки Уповноваженого Федерального уряду з питань культури та засобів масової інформації (Der Beauftragte der Bundesregierung für Kultur und Medien).

Метою проєкту є дослідження та документування німецької мови в Україні в контексті історичної та сучасної багатомовної ситуації, зокрема популяризація німецької мови як іноземної у вищих навчальних закладах краю.

Загалом у роботі проєктної секції під керівництвом проф. Віти Анатоліївни Гаманюк та лектора Австрійської служби обмінів Паулюса Адельсгрубера (Dr. Paulus Adelsgruber) взяли участь 14 науковців з України, Німеччини, Австрії та Молдови. До Львова приїхати змогли, на жаль, лише 5 учасниць секції, інші доповідачі долучилися до зустрічі через zoom-включення.

З учасницями з Києва, Кривого Рогу, Кропивницького, Одеси

Наталя Вирста виступила з доповіддю на тему «Didaktisierung der Pressetexte der Galiziendeutschen» («Дидактизація газетних текстів галицьких німців»), у якій, зокрема, представила попередні результати використання автентичних німецьких текстів на заняттях німецької мови.

Під час zoom-доповіді

В апробації завдань, яка здійснювалась у березні-травні 2020 року, взяли участь студенти 2-3 курсів факультету іноземних мов Тернопільського національного університету імені Володимира Гнатюка.

Під час заключного засідання

Дидактичні матеріали до газетних текстів галицьких німців будуть розміщені до кінця жовтня на навчальній онлайн-платформі «Deutsche Spuren in der Ukraine». Результати досліджень, виголошені на цій конференції, будуть представлені у науковому збірнику університету міста Реґенсбурґ «Forschungen zur deutschen Sprache im östlichen Europa».

Викладач кафедри німецької філології
та методики навчання німецької мови
Вирста Наталя Богданівна