В ТНПУ провели Всеукраїнські наукові читання, присвячені 140-річчю від дня народження Василя Сімовича (ФОТО)
В ТНПУ провели
Всеукраїнські наукові читання,
присвячені 140-річчю від дня народження
Василя Сімовича

25 вересня 2020 року в Тернопільському національному педагогічному університеті імені В. Гнатюка на факультеті філології і журналістики відбулися Всеукраїнські наукові читання, присвячені 140-ій річниці від дня народження Василя Сімовича.

До вашої уваги Фотозвіт

План роботи конференції передбачав пленарне, секційні засідання, а також екскурсію у село Гадинківці, де народився відомий мовознавець.

Під час пленарного засідання з доповіддю на тему: «Василь Сімович – славетний уродженець Тернопільщини» виступив кандидат історичних наук, в.о. директора загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів села Гадинківці Гусятинського району Тернопільської області С.Ю.Василишин.

Участь у екскурсійній поїздці взяли:
- доктор філологічних наук, професор, декан факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка Т.П.Вільчинська;
- кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Г.В.Бачинська;
- кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального мовознавства і слов’янських мов І.М.Бабій;
- кандидат філологічних наук, доцент кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Н.О.Свистун;
- український прозаїк, есеїст, журналіст, науковець ТНПУ О. Вільчинський.

У селі Гадинківці до учасників екскурсійної поїздки приєдналися голова Копичинецької міської об’єднаної територіальної громади П.С.Лосик та начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Копичинецької міської ради Л.В.Білик.

План екскурсії передбачав відвідування шкільного краєзнавчого музею, сільського кладовища та покладання квітів до пам’ятника В.Сімовича.

Екскурсія розпочалася із відвідування шкільного краєзнавчого музею, де під керівництвом заступника директора з НВР загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів села Гадинківці З.З.Косінської та керівника гуртка «Географічне краєзнавство» О.М.Ковцун музейні екскурсоводи познайомили учасників екскурсії з матеріалами, присвяченими життю та діяльності В.Сімовича. Гості подарували шкільному музею низку праць відомого мовознавця.

Після того, учасники екскурсії відвідали сільське кладовище, де вшанували пам'ять батька Василя Сімовича – Івана Сімовича.

На завершальному етапі екскурсії гості поклали квіти до пам’ятника-погруддя В.Сімовича біля стін школи.

Підведення підсумків конференції проходило у стінах загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів села Гадинківці. У ході обговорення голова Копичинецької міської об’єднаної територіальної громади П.С.Лосик зазначив, що діяльність таких людей як Василь Сімович служить прикладом для молодого підростаючого покоління. Крім того, Павло Степанович наголосив, що розвиток системи освіти є одним із найпріоритетніших завдань для громади.

Начальник відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Копичинецької міської ради Л.В.Білик підкреслила вагомий вклад В.Сімовича у розвиток української мовознавчої науки, а також подякувала факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університеті імені В.Гнатюка за залучення до проведення наукових конференцій закладів загальної середньої освіти громади.

Головним підсумком конференції стало досягнення домовленості між головою Копичинецької міської об’єднаної територіальної громади П.С.Лосиком, начальником відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Копичинецької міської ради Л.В.Білик та Тернопільським національним педагогічним університетом ім.В.Гнатюка про подальшу співпрацю, яка, зокрема, передбачає можливість укладання договору про співробітництво, а також спільну діяльність, направлену на розвиток загальної середньої та вищої освіти на Тернопільщині.

Зіновія Косінська