На історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка  провели  науково-освітній тікток  «Україна-Китай».  «ТЕ САМЕ, ЩО СОНЯЧНЕ СВІТЛО...»

На історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка
провели  науково-освітній тікток
«Україна-Китай»

«ТЕ САМЕ, ЩО СОНЯЧНЕ СВІТЛО...»

«А ще – активні, доброзичливі, котрі люблять історію та культуру, мають ніжне серце», – так зауважила про магістрантів-міжнародників наша студентка з Китаю, м. Чжень-Юань, Ян Джі Жоу.

Саме у такій світлій атмосфері відбувався на історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка науково-освітній тікток «Україна-Китай», 1 жовтня 2020 р., до Дня проголошення КНР та Свята середини осені. Форма проведення дозволила цілісно розглянути багатогранні аспекти історії Китаю та українсько-китайської взаємодії.

Володимир Місько, декан історичного факультету, к.і.н., доцент, закцентував на українсько-китайській співпраці у сфері науки та культури, д.і.н., проф. Леся Алексієвець – культури.

Родзинкою стала презентація Ян Джі та Ху Дінгфан, що заторкувала історію країни, традиційних фестивалів й університетського навчання у Піднебесній. Цьогоріч саме на 1 жовтня 2020 р. – День проголошення КНР припало значиме Свято середини осені. Останнє поєднує любування повним місяцем, як символом гармонії та щастя. цілості чоловічого і жіночого, збір врожаю і т. д., містить багато цікавих легенд та дарування близьким й друзям місячних тортиків (подобається саме таке звучання – від Ян Джі).

Як зазначав цього ж дня у інтерв’ю Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фан Сяньжун, – 1 жовтня для китайців священний день,  як і для кожного народу день проголошення його держави. Пісня, яку виконала Ян Джі, звучала зворушливо:

...Пульс моєї батьківщини говорить мені,

Ми з батьківщиною – як море і хвилі,

Хвилі – це море, море – опора хвилі,

Щоразу, коли море усміхається, усміхаюся,

Я розділяю смуток моря і  радість моря...

Звісно, Китай вабить древністю, внеском до всесвітньої спадщини людства, дискусійністю сьогодення, потужними економічними успіхами і амбіціями... А також тим, наскільки у різних сферах він наблизився до України.

Ґрунтовністю відзначався виступ д. і. н., професора Миколи Алексієвця, який проаналізував означені аспекти у контексті 28 років співпраці України та Китаю.

Особливого пожвавлення й цінності набуло «включення» до наукової розмови ректора ТНПУ ім.В.Гнатюка Богдана Буяка. Професор розповів про етапи налагодження співпраці між нашим і китайськими університетами, широкі можливості, що відкриваються перед студентами, магістрантами, аспірантами, викладачами щодо наукового стажування й уже у цьому місяці наступного потоку для бажаючих вивчати китайську мову від викладачів Шеньянського педагогічного університету, а також створення інституту Конфуція. Богдан Богданович щедро ділився власним досвідом перебування у Китаї й потрібними інтересностями й особливостями сприйняття різних китайських традицій та досягнень.

Логічним до обговорення й надактуальним видалося продовження – магістрант Назар Мунило запропонував поглянути на проблему, яка колихає з різною потужністю увесь світ: «Один пояс, один шлях», контекстуально – роль України, реалізації китайських амбіцій.

Завершальною складовою науково-освітнього тіктоку стало виконання застосунку «дует», з яким блискуче впоралася магістранка Тетяна Шило, розмістивши власне відео у мережі.

Тож ТНПУ, за трансформативних умов, продовжує тримати руку на пульсі життя країни і планети, відкриває нові й нові горизонти та можливості. «Хочеш бути багатим – побудуй собі дорогу», – зауважив Фан Сяньжун. Університет й історичний факультет дороги будують!

Здоров’я, впевненості, життєвості й радості – йти Своїм Шляхом!

З прийдешнім Днем працівника Освіти!!!

Д.і.н., проф. Леся Алексієвець