Гість ТНПУ - Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA (ФОТО)

Гість ТНПУ -
Мандрівний міжнародний фестиваль
документального кіно про права людини
Docudays UA

2 листопада гостем Тернопільського національного педагогічного університету був Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Зустрічали гостя онлайн студенти факультету іноземних мов. Вони мали можливість дивитися і обговорювати повнометражну кінострічку "Голубки з передмість", представлену мовою оригіналу з українськими субтитрами. Дія фільму відбувається у робітничому передмісті Глазго.

Шотландія, країна мальовничих пейзажів, яку ми звично уявляємо собі за творами Роберта Бернса та Вальтера Скотта, оповиту романтичним туманом, у фільмі постала у дещо іншому вигляді. Індустріальний період розвитку краю вичерпав себе, вугільні шахти та сталеварні зупинилися. В умовах масового безробіття серед молоді виникли люмпенізовані осередки, засмічені жорстокістю, алкоголем, наркотиками і брутальною лайкою.

Автори фільму шукають відповіді на питання, чому ці молоді люди стали такими - батьки не займалися їхнім вихованням, бо були на заробітках? Суспільство втратило моральні авторитети? Діти не читають книжок? Не бачать для себе якоїсь мети у майбутньому? Не привчені з дитинства працювати? Дбати про членів родини? Не мають захоплень і тому руйнуються зсередини?

Шукали разом з ними і глядачі. Модератором онлайн-обговорення сюжету була викладач кафедри теорії і практики перекладу пані Наталія Пасічник.

Звісно, стан коли держава забарилася з трансформацією індустріальних регіонів, характерний не лише для Шотландії. І не лише для українського Донбасу. Витоки люмпенізації та світоглядної дезорієнтованості людей, котрі опинилися у складних соціальних обставинах, подібні. І у регіонах, де вичерпалося вугілля. І там, де люди відірвалися від землі, яку віками обробляли їхні батьки.

І все ж людину від остаточного падіння рятує інша - та, яка піклується. Або та, про яку можна піклуватися.

Image may contain: 1 person, outdoor

C:\Users\user\Desktop\Осінь\123437131_707098260189507_7440542559784279846_n.jpg

Викладач кафедри теорії і практики перекладу ТНПУ
Наталія Пасічник