У ТНПУ написали ХХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності (ФОТО) (ВІДЕО)
У ТНПУ написали
ХХ Всеукраїнський радіодиктант
національної єдності

Сьогодні, у День української мови і писемності, наша академічна спільнота писала ХХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

В ТНПУ склалася добра традиція писати цей диктант разом - в українських вишиванках, зі святковим настроєм всі охочі збиралися в аудиторіях, отримували фірмові ручки та аркуші ТНПУ і, після добрих напутніх слів,  долучалися до акції єдності.

Цьогоріч такій зустрічі завадив карантин, проте в університеті була проведена підготовча робота, інформація про проведення радіодиктанту поширювалася відділом у справах молоді на сайті ТНПУ та через соцмережі, щоб усі могли приєднатися до урочистого дійства. Карантин "продиктував" і запровадження цікавої особливості цьогорічного диктанту в ТНПУ: всім учасникам запропоновано відкрито публікувати фотодокази написання радіодиктанту національної єдності в соціальних мережах  з хештегом #диктант_з_ТНПУ.

Сьогодні також велася  zoom-трансляція: адміністрація  на чолі з ректором проф. Богданом Богдановичем Буяком  писали радіодиктант в теплій і приязній атмосфері.

І хоча диктант з української мови для дорослих подія незвична, попри відповідальність і зосередженість не відчувалося напруження: всі розуміють, що це не формальна робота на оцінку, а перш за все - вияв щирої любові до української мови і бажання знати її глибше.

Слово має декан факультету філології і журналістики ТНПУ доктор філологічних наук, професор Тетяна Пилипівна Вільчинська.

Учасники помітили, що ювілейний диктант відрізнявся за процедурою: зазвичай спочатку диктор читав весь текст, а сьогодні почали відразу з першого речення.

Методист Надія Василівна Раківська, філолог за освітою, зауважила, що цьогорічний радіодиктант видався їй не надто складним, проте найцікавішим за останні роки.

Н.В.Раківська

Як виявилося в процесі обговорення, орфографія і пунктуація тексту була зрозумілою, а досить цікавим виявився неологізм Івана Малковича.

А ось так писали диктант у приймальній комісії ТНПУ

А це кафедра образотворчого мистецтва за роботою.

Більше матеріалів дивіться за хештегом #диктант_з_ТНПУ

Додавайте власні публікації і не забувайте - найкреативніші  та найактивніші учасники отримають подарунки! Наголошуємо: пост має бути відкритим для перегляду.

Ще раз вітаємо усіх з Днем української мови і писемності!
Вивчаймо нашу мову, пишаймося нею, любімо її!

Пресслужба ТНПУ