Представниці ТНПУ взяли участь  у національному круглому столі (онлайн) з обговорення  проєкту IX Періодичної доповіді неурядових організацій (за CEDAW) (ФОТО)
Представниці ТНПУ взяли участь
у національному круглому столі (онлайн)
проєкту IX Періодичної доповіді
неурядових організацій (за CEDAW)

3 листопада 2020 року відбулася презентація та обговорення висновків і рекомендацій проєкту «тіньової» доповіді жіночих неурядових організацій щодо стану виконання Україною Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (ІХ Періодична доповідь).

Підготовка доповіді проводилася в рамках проєкту «Громадський моніторинг зобов’язань держави Україна щодо Конвенції ООН з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок», що виконується за підтримки Представництва ООН Жінки в Україні протягом серпня–грудня 2020 року.

Учасниці заходу під час обговорення

Серед спікерок:
Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань гендерної політики;
Ольга Ревук, заступниця Міністра соціальної політики;
Валерія Коломієць, заступниця Міністра юстиції;
Марина Потапенко, заступниця Міністра молоді та спорту;
Еріка Квапілова, представниця ООН-Жінки в Україні;
Марфа Скорик і Юлія Стребкова (БО БТ «Київський інститут гендерних досліджень»);
Юлія Аносова  (
Громадська правозахисна організація «Ла-Страда Україна») та інші.

ТНПУ представляли
Оксана Кікінежді, доктор психологічних наук, професор, завідувач кафедри психології, директорка Науково-дослідного центру з проблем ґендерної освіти і виховання учнівської та студентської молоді НАПН України – ТНПУ ім.В.Гнатюка;
Ірина Шульга, кандидат педагогічних наук, викладач кафедри педагогіки та менеджменту освіти, методист інклюзивно-ресурсного центру;
Христина Вояк, студентка 3-го курсу факультету філології та журналістики.

З презентації спікерок

Протягом заходу учасниці та учасники мали змогу поділитися думками та коментарями щодо стану захисту прав жінок, висловити спільну позицію громадянського суспільства, що сприятиме результативному звітуванню України за Конвенцію CEDAW в рамках ІХ циклу звітності.

Не оминули й вкрай гостре й важливе питання на сьогодні – права ромських дівчат і жінок. Також спікери наголосили на проблемі доступу до освітніх послуг та можливостях самореалізації для українських жінок.

Більш детально із результатами «круглого столу» можна ознайомитись за посиланням:  https://cutt.ly/kgXpgWx

Відеозапис заходу: https://cutt.ly/rgXpssF

Фото взято з відкритих джерел.

Христина Вояк (факультет філології та журналістики),

Оксана Кікінежді (факультет педагогіки і психології)