На засіданні вченої ради ТНПУ йшлося про  практичну підготовку студентів під час карантину (ФОТО)

На засіданні вченої ради ТНПУ
йшлося про  практичну підготовку студентів
під час карантину

Відбулось планове засідання членів вченої ради ТНПУ. Основне питання – практична підготовка студентів факультету філології і журналістики в умовах пандемії Covid-19.

Сьогодні, 24 листопада, в режимі відеоконференції за допомогою онлайн-платформи Zoom під головуванням проф. В.П. Кравця відбулось планове засідання членів вченої ради університету. «Про практичну підготовку студентів факультету філології і журналістики в умовах пандемії Covid-19»  інформувала декан факультету Т.П.Вільчинська та голова комісії НМР університету, професор кафедри соціальної роботи, спеціальної освіти і менеджменту соціокультурної діяльності О.В.Сорока.

Декан факультету Т.П.Вільчинська О.В.Сорока.
Декан факультету Т.П.Вільчинська та голова комісії НМР університету, професор кафедри соціальної роботи, спеціальної освіти і менеджменту соціокультурної діяльності О.В.Сорока

Під час виступу проф.Т.П.Вільчинська зазначила, що практична підготовка студентів факультету має наскрізний характер і охоплює різні види практик. Обсяг практичної складової в ОП у кредитах становить більше ніж 20% від їх загальної кількості. Інформація про практики є відкритою і доступною та постійно оновлюється на інформаційному порталі університету.

З метою підсилення практичної підготовки здобувачів були введені нові навчальні курси: «Лінгводидактичні технології у професійній діяльності викладача-філолога», «Методика навчання літературного читання», «Шкільне документознавство», «Фактчекінг», «Кіноконтент у журналістиці» та ін.; видано монографії, підручники, методичні рекомендації, зокрема такі: «Підготовка вчителя-філолога у педагогічному вищому навчальному закладі: монографія» (2017), «Методика навчання української мови», «Практикум: навчально-методичний посібник» (2019), «Педагогічна практика студентів у загальних освітніх закладах: формати – дистанційне та змішане навчання», «Новинна журналістика у схемах і таблицях» та ін.

На заняттях активно використовують новітні технології навчання, зокрема вебінари, семінари-тренінги: «Методичні родзинки від Лесі Сич, півфіналістки Національної освітньої премії «Global Teacher Prize Ukraine-2019», «Особливості регіонального фактчекінгу», «Мова ворожнечі в мас-медіа»; різні види дискусій, диспутів, дебатів, круглі столи: «Професійні стандарти журналістики», «Конструктивна журналістика», «Думки вголос. Українська мова: сучасний етап та історичний зріз» та ін.

Викладачі факультету беруть активну участь в онлайн курсах: «Про дистанційний та змішаний формати навчання» для педагогів та керівників шкіл на платформі EdEra, онлайн інтенсивах для освітян України «Як навчити вчитися онлайн»; конференціях: «Нова українська школа: виклики та перспективи освітньої реформи», науково-педагогічних проєктах: «Філологічний олімп», семінарах-тренінгах: «Робоча програма навчальної дисципліни: зміст та структура», «Конфлікт інтересів», «Методи фасилітації у викладанні та навчанні», стажуваннях-проєктах: «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», «Модель Громадянського ТВ Німеччини та імплементація досвіду в українських медіа» та ін. У листопаді 2020 р. на факультеті була проведена Всеукраїнська науково-практична Інтернет-конференція з лінгводидактики.

Колектив факультету підтримує тісні звʼязки з навчальними закладами Тернопільської та сусідніх областей, зокрема, укладено угоди про бази педагогічних практик; більше ніж 150 вчителів стали учасниками двох секцій Крайового форуму освітян на факультеті (жовтень 2020 р., ТНПУ); науково-дослідним центром «Методичні, літературознавчі та культурологічні компетентності вчителя зарубіжної літератури» регулярно організовуються тренінги для вчителів зарубіжної літератури; розпочала роботу «Медійна школа» для учнів шкіл та студентів інших факультетів ТНПУ.

У режимі онлайн було проведено державну атестацію на бакалавраті, дві заліково-екзаменаційні сесії на денній та заочній формах навчання.

Варто відзначити, що в умовах дистанційного навчання зросла роль студентського самоврядування в організації освітнього процесу: старости ведуть облік відвідування занять в електронних журналах, створюють Viber-групи для надання індивідуальних і групових консультацій із навчальних дисциплін, ініціюють вибір форм проведення онлайн занять.

Члени вченої ради ТНПУ під час онлайн-засідання розглянули і інші робочі питання.

vchena_radavchena_rada
Під час засідання

Як бачимо, в умовах пандемії Covid-19 наші студенти засвоюють не лише теорію, але й успішно проходять практичну підготовку. Ми найкращі! Приєднуйтесь до нас!

Пресслужба ТНПУ