ТНПУ вітає Грицак Людмилу Русланівну з успішним захистом докторської дисертації (ФОТО)

ТНПУ вітає

Грицак Людмилу Русланівну

з успішним захистом докторської дисертації

Колектив кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін і науково-дослідної лабораторії екології та біотехнології Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка щиро вітає докторантку кафедри, старшого наукового співробітника лабораторії Грицак Людмилу Русланівну з успішним захистом докторської дисертації!

Грицак Л.Р. у науковому пошуку.Вітаємо від щирого серця!
Грицак Л.Р. у науковому пошуку. Вітаємо від щирого серця!

Захист дисертації на здобуття вченого звання доктора біологічних наук за спеціальністю 03.00.16 «Екологія» на тему «Екологічні, фізіологічні та біотехнологічні основи системного підходу до відновлення популяцій рідкісних видів роду Gentiana L.» Грицак Л.Р. відбувся 26.11.2020 року в Інституті агроекології і природокористування Національної Академії аграрних наук України.

Триває засідання спеціалізованої ради

Щиросердечно вітаємо наукового консультанта доктора біологічних наук, професорку Дробик Надію Михайлівну з черговим успіхом та вдалим внеском у підготовку висококваліфікованих наукових кадрів для ТНПУ.

Дробик Н.М. та Грицак Л.Р у стінах, де твориться наука

У роботі представлено результати багаторічних досліджень хорології, екологогеографічних, фітоценотичних умов росту, диференціальних та інтегральних параметрів популяцій високогірних видів роду Gеntiana L. (Gеntiana lutea L., Gеntiana punctatа L., Gеntiana acaulis L.), занесених до Червоної книги, а також їх едафічних потреб, анатомічної будови листків і фізіологічних особливостей в умовах in situ, in vitro та ex vitro, які проводилися в лабораторії екології та біотехнології під керівництвом доктора біологічних наук Дробик Н.М. у межах програм наукових досліджень: «Фізіолого-екологічні та біотехнологічні основи збереження видів роду Gentiana L. in vitro та in situ» (ДР № 0112U000272, 2012–2014 рр.), «Оцінка еколого-генетичного потенціалу рідкісних видів роду Тирлич (Gentiana L.) в Українських Карпатах» (ДР № 0115U000191, 2015-2017 рр.), а також «Розробка універсальної багатоступінчастої біотехнології «in vitro – ex vitro – in situ» для стабілізації популяцій рідкісних видів рослин» (ДР № 0119U100475, 2019-2021 рр.).

Спеціалізована рада високо оцінила розроблену науковцями модель відновлення популяцій високогірних видів роду Gentiana за використання системного підходу та біотехнологічних методів.

В дружньому колі з науковим консультантом та офіційними опонентами

Радіємо за колег та бажаємо їм творчої наснаги й енергії у наукових пошуках, практичної реалізації запропонованої моделі збереження рідкісних видів Українських Карпат, нових здобутків в галузі еколого-біотехнологічних досліджень та педагогічній діяльності. Так тримати!

Ви – найкращі! А ми з Вами!

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін
Жирська Г.Я.

Щиро вітає колектив географічного факультету ТНПУ!

Грицак
Сердечно вітаємо .

Сердечно вітаємо доцента кафедри геоекології та методики навчання екологічних дисциплін Грицак Людмилу Русланівну з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня «доктор біологічних наук».

Щирі побажання Вам ніколи не зупинятися на досягнутому і постійно боротися за свою мрію, бажаємо неймовірних сил, світлого розуму і блискучих ідей для подальшого саморозвитку й самореалізації, гарного настрою, великого щастя в житті та хай Вас завжди супроводжує успіх!

Вся академічна родина Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка щиро поздоровляє Людмилу Русланівну з вагомим здобутком! Нехай він розпочне новий етап життя, сповнений яскравих подій, цікавих зустрічей, відкриттів, пошуків і успіхів! Хай щастить!