Студенти ТНПУ вивчали психологію підлітків у формі сюжетно-рольової гри
Студенти ТНПУ вивчали психологію підлітків
у формі сюжетно-рольової гри

Ви коли-небудь мріяли відчути себе у ролі "важкого" підлітка, психолога, підлітка-акселерата чи, може, ведучої або класного керівника?

Нам, студентам групи УФ-22 факультету філології і журналістики неабияк пощастило.

У середу, 18.11.2020 р., разом із нашим викладачем, доктором психологічних наук, професором, науковцем ТНПУ ім.В.Гнатюка - Наталією Михайлівною Савелюк ми провели дуже пізнавальний семінар у формі сюжетно-рольової гри "Психологія підлітка".

Ми спробували на собі, як це - бути директором школи і вживати заходів у вихованні "важких" підлітків; бути підлітком-агресором і відчути "на своїй шкірі" насильство та образи, від яких потерпають жертви булінгу.

Для кожного з нас цей семінар став своєрідним "симулятором" наших майбутніх професій та ситуацій, бо в більшості шкіл є свої "важкі" підлітки, улюбленці вчителів, і, на жаль, жертви цькувань та принижень (булінгу).

Кожна підгрупа дуже креативно та відповідально поставилася до виконання цього завдання і це дало свої результати:
- хтось увійшов у роль і йому сподобалося;
- хтось почував себе некомфортно і ніколи б не хотів знову опинитися в цій ролі.

Підведу підсумок: частіше б проходили такі мега цікаві семінари, бо вони дають змогу не тільки побувати у конкретній ситуації, але й проявити свої творчі здібності актора, проаналізувати з психологічної точки зору усі плюси та мінуси тієї чи іншої професії та на практиці застосувати усі свої набуті раніше знання.

Висловлюємо щиру подяку нашому викладачеві Наталії Михайлівні за ініціативність і високий професіоналізм на викладацькій ниві.

Тетяна Сисак