Студентки та викладачки ТНПУ підвели підсумки   Міжнародної кампанії   «16 днів проти насильства»   (25 листопада–10 грудня 2020 року) (ФОТО)

Студентки та викладачки ТНПУ
 підвели підсумки
Міжнародної кампанії

«16 днів проти насильства»

(25 листопада–10 грудня 2020 року)

Студентки та викладачки ТНПУ підготували інформаційний дайджест та провели освітній тренінг «Територія прав людини» у межах Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» (25 листопада–10 грудня 2020 року).

У межах Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» 7 грудня 2020 року  вдруге проведено інтерактивний інформаційний дайджест «Студентське середовище без насилля!» та мультимедійний проєкт «Розірвемо коло насильства разом!» для студентської спільноти спільно з Науково-дослідним центром з проблем ґендерної освіти і виховання учнівської та студентської молоді НАПН України – ТНПУ ім. В. Гнатюка (спікерки – студентки  групи ЖУР-3 Вояк Х., Панченко Т., Орлик М., Кисіль А., Ковалко С.)  та викладачками  – к. пед. н., доц. Вихор С.Т., к. пед. н., доц. Радченко О.Я,  д. психол. н., проф. Кікінежді О.М.,  д. психол. н., доц. Савелюк Н.М.

Від Центру підписано Меморандум про співпрацю жіночих та феміністичних організацій та ініціатив у спільній підготовці й адвокації незалежної доповіді з моніторингу виконання Україною зобов’язань за Конвенцією з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок (IX Періодична доповідь, 21 квітня 2020 р.).  Заходи та акції співробітницями Центру проводяться у межах реалізації НДТ «Психолого-педагогічні механізми створення ґендерно-справедливого середовища для дітей та молоді у контексті реалізації Концепції Нової української школи» (керівник – д.п.н., професор, дійсний член НАПН України В. П. Кравець).

Також у партнерстві з
ДПТНЗ «Тернопільське вище професійне училище сфери послуг та туризму» (директорка –  Грушко Г.Є.) в рамках міжнародного Дня прав людини (10 грудня 2020 року) було проведено освітній тренінг для представників самоврядування на тему «Відкриті освітні студії «Територія прав людини» (наукові консультантки – д.  психол. н., проф. Кікінежді О.М. та к. пед. н. Шульга І.М.; модераторка  тренінгу – тренерка зі сфери прав людини ОБСЄ Сампара О.В. – випускниця географічного факультету ТНПУ ім. В.Гнатюка 1992 року; практична психологиня – Забитівська Т. Я., викладачка права Гуска М. І.).

Розірвемо коло насилля разом

Розірви коло- частина програми фонду ООН
Розірви коло - частина програми фонду ООН

Дистанційна взаємодія

. Де знайти допомогу
Де знайти допомогу

Учасники заходу Траєкторія прав людини
Учасники заходу "Траєкторія прав людини"

Планування подальшої співпраці передбачає спільне проведення освітніх заходів, які стосуються прав людини, зокрема, «Три наступні кроки», реалізацію просвітницької програми «Відкриті освітні студії «Освітній заклад – територія прав людини» у
межах проєкту «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини», що впроваджується Координатором проєктів ОБСЄ в Україні у співпраці з Міністерством освіти і науки України. Провідною метою програми є формування поваги до прав людини в освітньому просторі як гуманітарної складової безпеки суспільного життя, етики ненасильства у побудові недискримінаційного еґалітарно-освітнього середовища у ЗВО в контексті реалізації політики академічної доброчесності – пріоритетного напрямку діяльності ТНПУ.

Оксана Кікінежді, директорка   Науково-дослідного центру  з проблем ґендерної освіти і виховання учнівської та студентської молоді  НАПН України – ТНПУ ім. В. Гнатюка, професор-завідувач кафедри психології, ФПП