В ТНПУ на кафедрі географії та методики її навчання відбулося засідання програмних рад
В ТНПУ на кафедрі географії
та методики її навчання
відбулося засідання програмних рад

5 лютого 2021 р. на кафедрі географії та методики її навчання ТНПУ імені Володимира Гнатюка відбулось розширене засідання програмних рад освітніх програм Середня освіта (Географія), Географія та Наук про Землю (рівень доктора філософії).

На засіданні були присутні гаранти освітніх програм - професори  Заставецька Л.Б., Сивий М.Я., доценти Заблоцький Б.В., Питуляк М.Р., Дем’янчук П.М., викладачі кафедри, які викладають дисципліни на зазначених ОП – доц.Варакута О.М., доц.Питуляк М.В., доц.Таранова Н.Б., доц.Стецько Н.П., викл.Гавришок Б.Б.; стейкхолдер ОНП «Науки про Землю» Філюк С.М. - к.г.н., доцент, Прикарпатський національний університет ім.В.Стефаника; стейкхолдер ОП Вітенко І.М. – заступник директора з науково-методичної роботи та міжнародного співробітництва Тернопільського обласного інституту післядипломної освіти, к.г.н.; стейкхолдер ОП Ярема Г. В. – директор загальноосвітньої школи №19 м.Тернополя; здобувачі вищої освіти – Кузик Ігор та Міщук Неоніла.

Виступили

Голова засідання – проф. Заставецька Л.Б. відзначила основні засади формування якісних освітніх програм відповідно до вимог НАЗЯО та доповіла про особливості процедури акредитації ОП. Вона наголосила на важливості проблеми академічної доброчесності у наукових дослідженнях та публікаціях здобувачів різних освітніх рівнів. Ознайомила учасників засідання із основними положеннями освітніх програм трьох рівнів, за якими здійснюється підготовка здобувачів викладачами кафедри.

Голова комісії з якості освіти географічного факультету – доц. Заблоцький Б.В. виступив перед учасниками зустрічі з доповіддю «Студентоцентрований підхід – одна з основних вимог формування сучасного якісного освітнього контенту». Під час якого звернув увагу на необхідність опитувань серед студентів географічного факультету з питань якості викладання освітніх компонентів та академічної доброчесності.

Стейкхолдер ОНП «Науки про Землю» Філюк С.М. висловила пропозиції щодо вдосконалення сучасних освітніх програм третього освітньо-наукового рівня. Вона зробила акцент на необхідності посилення міжнародної мобільності здобувачів рівня доктора філософії, а також збільшення публікацій у фахових виданнях України з проблематики Наук про Землю.

Стейкхолдер ОП Вітенко І.М. наголосив на посиленні практичних досліджень здобувачами рівня бакалавра та магістра освітніх програм Середня освіта (Географія) та Географія. Він відзначив високий рівень професійної підготовки майбутніх фахівців викладачами кафедри.

Стейкхолдер ОП Ярема Г.В. висловила пропозиції щодо процедури проходження педагогічної практики студентами географічних спеціальностей.

Пропозиції здобувачів, стейкхолдерів, гарантів та членів програмної ради щодо внесення змін в структуру ОНП Науки про Землю та ОП Середня освіта (Географія), ОП Географія на 2021-2022 навчальний рік занесено в протокол засідання.

Зустріч відбулась в теплій, дружній атмосфері і була сповнена цікавих ідей та пропозицій.

Висловлюємо надію на подальшу плідну співпрацю і нові зустрічі у дружньому колі фахівців та однодумців!

Л.Б.Заставецька

Bogdan Buyak, Jaroslaw Vira Bodnar и ещё 67