Слово про колегу: володар духовного здоров’я
Слово про колегу:

володар духовного здоров’я

Величний смарагдовий Тернопіль навесні потопає у цвітінні каштанів, приваблюючи своєю колоритністю. Широкі вулиці, алеї парків, архітектурні пам’ятки, сяючі вечірні фонтани манять не тільки жителів міста, а й гостей.

І така сама мальовничість і привабливість огортає один із найпрестижніших вишів України – Тернопільський національний педагогічний університет ім.В.Гнатюка. Свідченням цього є, зокрема, інформація ресурсу «Освіта.ua» про консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України за 2020 рік, у якому враховувано місце навчального закладу в консолідованому рейтингу, рейтингу «ТОП-200 Україна», «Scopus» та «Бал ЗНО на контракт».

У Тернополі зручні транспортна розв’язка, залізничне й автобусне сполучення в усіх напрямках. А розвинена мережа міського транспорту, що передбачає пільги для студентів, веде до студентського містечка, яке компактно розташоване на території даного університету. П’ять гуртожитків, розміщених поряд з навчальними корпусами, забезпечують побутовий комфорт студентам і раціональне використання часу.

Фахівців у ТНПУ ім. В. Гнатюка готують на десяти факультетах, серед яких – факультет фізичного виховання. На цьому факультеті склалися чітка система і традиції удосконалення спортивної майстерності студентів. Кафедри, серед яких кафедра теоретичних основ і методики фізичного виховання, активно впроваджують у навчальний процес останні досягнення педагогічної науки та нові освітні технології.

Роль активної, дієвої сили забезпечує професорсько-викладацький колектив, серед якого Ярослав Богданович Боднар – заступник декана факультету, в минулому завідувач кафедри, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент, «Відмінник освіти і науки України» (2016). Народився в селі Підкамінь Рогатинського району на Івано-Франківщині.

Життєвий професійний досвід у нього багатий. Педагогічну діяльність починав тренером з футболу Чортківської дитячо-юнацької спортивної школи. Протягом 15 років очолював відділ з питань фізичної культури і спорту Чортківської районної державної адміністрації. Навчався в аспірантурі при ТНПУ імені В. Гнатюка, по закінчення якої захистив дисертацію на тему: «Теоретико-методичні засади фізичного виховання молоді Cхідної Галичини кінця ХІХ – початку ХХ століття».

Він грав у футбол, захоплюється цією грою, яка користувалася й користується всенародною любов’ю, і може годинами розповідати про неї. Ярослав Богданович – спостерігач арбітражу (інспектор) Федерації футболу України, член науково-методичної ради вищеназваної організації, керівник Тернопільського центру ліцензування тренерів категорії «С».

Його наукові інтереси спрямовані на теоретико-методичні засади фізичного виховання молоді галицького краю, специфіку арбітражу футбольних поєдинків команд вищої спортивної майстерності.

Це педагог, для якого професія – поклик душі. Він поєднує в собі любов до справи і до студентів, добре знає, що результат навчання та виховання залежить від єдності зусиль колективу, позитивного психологічного клімату, володіє комунікативними здібностями й умінням налагодити взаємини між людьми.

Ярослав Богданович уважно ставиться як до колег, так і до студентів, постійно проявляє цікавість до своєї роботи, предметів, які викладає. Його коректність, терпеливість, інтелігентність, тактовність, уважність, мобільність, ерудованість, почуття стилю і смаку, впливає на інтелектуальний та духовний розвиток студентів. Він добре знає і розуміє, що навчати й виховувати можна тільки при правильних взаєминах. Не лестити, не лякати, а зрозуміти й підібрати особливий ключик до кожного студента – його професійне кредо.

Життєвий досвід, уміння адаптуватися до швидких змін умов життя, високий рівень професійної компетентності та явності розвинених професійних здібностей допомагає йому володіти надзвичайними можливостями впливати на проблеми світогляду особистості настроїв і моральності студентів.

На заняттях пан Ярослав створює студентам умови для успішного навчання і реалізації народженої у них думки в навчально-виховному процесі. Адже готує педагогічні кадри нової генерації, яка здатна бути конкурентоспроможною на європейському ринку праці, успішно засвоює ціннісний нормативний досвід поколінь, виробляючи при цьому свій стиль діяльності, творчості та спілкування.

Ярослав Богданович орієнтується на виклик часу: технології соціалізації; необхідність постійно забезпечувати комунікабельність, яка виражається у знанні інформаційних технологій; здоровий спосіб життя, який у наш час вважають важливою здатністю робочої сили.

Ярослав Боднар спрямовує свій вектор на власний приклад пропаганди здорового способу життя, створення навколо себе здоров’язберігаючого середовища. Він є одним із найактивніших членів кафедри, який бере участь у різних змаганнях, захищаючи спортивну честь факультету. Це справжній володар психічного, духовного, емоційного, соціального та фізичного здоров’я.

Поважні абітурієнти, якщо прагнете отримати високопрофесійні знання у справжніх фахівців, то довго не роздумуйте. Інколи вирішальну роль відіграє імідж вищого навчального закладу. Малоосвічені «власники дипломів» не потрібні.

Щоби стати одними з найкращих – вступайте до Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка. На вас, чекатиме привітна, професійна сім’я факультету фізичного виховання.

Якісні знання гарантуємо. Абітурієнти, ласкаво просимо!

Василина Вовчанська,
член НСЖУ