Фізико-математичний факультет ТНПУ - колиска математичних кадрів краю (ФОТО)

Фізико-математичний факультет ТНПУ -

колиска математичних кадрів краю

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2021» - яскрава подія в житті педагогічної спільноти. І торкається вона не тільки для вчителів, а й нашого Тернопільського національного педагогічного університету, адже переважна більшість учасників - випускники ТНПУ, тож викладачі вже як члени журі мають можливість побачити їхній потенціал.

Безпосередньо це стосується фізико-математичного факультету*.

За свою більш ніж 80-річну історію фізико математичний факультет сягнув високого рівня інтеграції з громадою і затвердив себе потужним підрозділом ТНПУ, що готує фахівців з математики, фізики, інформатики, ІТ-фахівців, геймерів, і водночас відмінних освітян, педагогів, організаторів, громадських діячів краю. Це вкотре підтвердив учительський конкурс.

Декан фізмату кандидат фізико-математичних наук, доцент Мирон Іванович Громяк вже вдруге очолює журі секції математики - найбільшої секції згаданого конкурсу. Мирон Іванович зауважує, що всі члени журі  свого часу закінчували фізико-математичний факультет ТНПУ, і серед них - колишня учасниця конкурсу Галина Петрівна Шиманська та переможець обласного етапу конкурсу Галина Семенівна Паньків.

Члени журі - доброзичливі і принципові

Слово має голова журі М.Громяк
Слово має голова журі секції математики, декан фізико-математичного факультету ТНПУ Мирон Іванович Громяк

Методичне забезпечення конкурсу здійснювала Тетяна Георгіївна Іванюк - випускниця фізмату за спеціальністю «Математика і фізика» 1989 р., нині - методист з математики відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти (ТОКІППО), учитель вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист.

Цьогоріч конкурс тривав три дні, 12-14 лютого: першого дня спілкування проходило онлайн, а у суботу та неділю - в аудиторіях. Переважна більшість учасників - випускники ТНПУ різних років.

Конкурс - не лише змагання, а й спілкування

З п'яти найкращих учасників - лауреатів конкурсу четверо мають дипломи ТНПУ: Альона Іванівна Андрощук, Наталія Степанівна Різник, Олена Сергіївна Бучок закінчили фізмат, а Олеся Олександрівна Кравчук опановувала математику у Центрі післядипломної освіти нашого університету.

Лауреати
Луареати конкурсу

Лауреати конкурсу отримали грамоти, цінні подарунки, а ще - багатий і багатогранний досвід, адже під час конкурсу були продемонстровані сучасні програми, нові технології, методичні прийоми і техніки - усе це, без сумніву, стане у нагоді педагогам у майбутній освітній діяльності.

Спільне фото на добру згадку

До слова, перемогу у минулому конкурсі "Вчитель року- 2016 р." виборола Ільчук Людмила Михайлівна, вчитель математики ТСШ №7, також випускниця ТНПУ.

ТНПУ щиро вітає усіх лауреатів та переможців обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2021»  та бажає успіхів, доброго здоров'я, щастя, втілення мрій,  наполегливості і натхнення на шляху до нових здобутків!

Ви - найкращі! ТНПУ завжди з вами!

*Довідково

Фізико-математичний факультет створений у 1940 р. Щороку сотні студентів вивчають тут фундаментальні розділи математики, фізики та інформатики. Факультет став кузнею керівних кадрів освітянської ниви України. Зараз на факультеті функціонують три випускаючі кафедри.

Матеріально-технічна база становить 8 сучасних лабораторій з фізичного експерименту (
механіки, молекулярної фізики, оптики і квантової фізики, електрики, радіоелектроніки та мікропроцесорної техніки, астрономії, методики навчання фізики, загальної фізики для інших факультетів) та 6 лабораторій найсучаснішої комп’ютерної техніки, а також науково-дослідні лабораторії хмарних технологій та електронного навчання. Є сучасні комплекти лабораторного обладнання з курсів механіки, молекулярної фізики, електрики та оптики.

Протягом
останніх років студенти факультету неодноразово були  призерами Всеукраїнських олімпіад з  математики та інформатики. На факультеті функціонує сучасний СТЕМ-центр та міжнародний тренінговий центр «Освітня  інноватика». Фізмат ТНПУ обраний Міністерством освіти і науки України в якості одного з базових для проведення Міжнародної олімпіади з програмування.

Пресслужба ТНПУ