На історичному факультеті ТНПУ провели семінар з Дніпровським національним університетом (ФОТО)

На історичному факультеті ТНПУ

провели семінар

з Дніпровським національним університетом

Наукова комунікація між представниками різних вузів не припиняється і в умовах карантину.

25 лютого 2021 р. професор кафедри історії України, археології та спеціальних галузей історичних наук ТНПУ імені Володимира Гнатюка І.П.Куций мав нагоду побувати у ролі «онлайнового» гостя-доповідача на засіданні науково-дослідницького співтовариства «Ремесло історика і…», яке діє при кафедрі історіографії, джерелознавства та архівознавства та кафедрі історії України Дніпровського національного університету ім.О.Гончара.

Обговорювалась тематика цивілізаційної ідентичності українських істориків «довгого ХІХ століття». Наукова зустріч була ініційована студентами з історіографічними зацікавленнями історичного факультету ДНУ ім.О.Гончара й «спровокована» публікаціями  І.Куцого на цю тему.

Виступ І.Куцого  під час дискусії
Виступ І.Куцого  під час дискусії

Онлайн-семінар гуртка  Ремесло історика
Онлайн-семінар гуртка  "Ремесло історика"

У дискусії приємно вразив рівень фахової історіографічної підготовки й академічної культури студентів-гуртківців: склалося відчуття, що дискутував не із студентами, а із молодими науковцями-історіографами.

Лист
Очевидною тут видається заслуга наукових наставників-кураторів цього гуртка – професорів Олега Івановича Журби й Тетяни Федорівни Литвинової

Отриманий досвід  доцільно використовувати в організації науково-дослідницької діяльності студентів-істориків ТНПУ. Так, найбільш помітною із спостережених методичних засад дніпровських науковців-історіографів – максимум свободи творчості й студентської ініціативи при мінімумі втручання у їхні наукові пошуки. Позитивний та результативний досвід взятий до уваги, адже вчитись та удосконалюватись потрібно не тільки студентам.

Проф. Іван Куций