Не одне покоління словом живе!  Філологічні династії ТНПУ (ФОТО)

Не одне покоління словом живе!

Філологічні династії ТНПУ

Прихід весняної епохи, як відмінного часу для зустрічей та знайомств, ознаменувався на факультеті філології і журналістики приємним началом. Разом із початком березня отримав нове дихання і символічне продовження проєкт «Учителем школа стоїть!», який вкотре відбувається за сприяння кандидата філологічних наук, доцента кафедри теорії і методики української та світової літератури Царик Любові Іванівни.

Традиційна серія «Філологічні династії» додала у літописну книгу факультету ще одну сторінку – професійну історію сім’ї Жуковських-Лісових. 1 березня на платформі «Zoom» відбулась зустріч із Зоряною Ігорівною – учителем української мови та літератури Ремезівцівського НВК, дочка якої – Зореслава – зараз навчається на ІІІ курсі.

Філологічна династія Жуковських-Лісових.
Філологічна династія Жуковських-Лісових

Випускниця філологічного факультету (1995-2000 рр.) детально розповіла викладачам, студентам про власний професійний шлях та ознайомила з напрямками своєї роботи. Зоряна Ігорівна акцентувала увагу на актуальній темі сьогодення – національно-патріотичному вихованні. Учитель на прикладах урочних і позакласних заходів та розробленої методики продемонструвала, як потрібно навчати дітей любові до українського, рідного. Серед форм роботи, які використовує Зоряна Ігорівна, присутні як традиційні, так і нестандартні сучасні підходи для зацікавлення та активізації учнів до праці, зокрема години пам’яті, вікторини, усні журнали, бесіди, інсценізації, флешмоби, тематичні уроки, просвітницькі заняття, зустрічі, конкурси, тренінги, квести, турніри, виховні заходи, екскурсії тощо.

Один із багаточисленних заходів

Одним із творчих уподобань педагога є дослідження літератури рідного краю, над збиранням матеріалу якого трудились аж три покоління філологів її сім’ї. Також Зоряна Ігорівна вже більше десятка років поспіль є екзаменатором Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти та перевіряє власні висловлення ЗНО. Окрім цього, філологиня має безліч захоплень, адже вважає, що учитель повинен заохочувати учнів особистим прикладом та бути для них взірцем.

Свято Рідної мови у Ремезівцівському НВК

Зоряна Ігорівна Жуковська-Лісова окремими ліричними відступами згадувала рідний факультет, студентські будні та розповіла, чим обумовлений вибір ВНЗ її доньки: «Завдяки ґрунтовній профорієнтаційній роботі, яку здійснювали викладачі університету у нашій рідній школі, та Дню відкритих дверей, який проходив у 2018 році, переконались у правильності рішення – обрати факультет філології і журналістики ТНПУ ім.В.Гнатюка».

Щасливі роки студентства (УФ-14)

Нехай кількість філологічних династій на нашому факультеті щоразу оновлюється, адже освічене суспільство потребує справжніх сіячів «розумного, доброго і вічного».

Лісова Зореслава,
Царик Любов Іванівна