ЗМІ про нас. Бразилець з ТНПУ вивчає творчість Тараса Шевченка (ФОТО)
ЗМІ про нас

Бразилець з ТНПУ вивчає

творчість Тараса Шевченка

Бразилець Рожеріо Мелло понад 3 роки живе у Тернополі та вивчає творчість Тараса Шевченка. Каже, майже 30 разів виступав із декламацією віршів Кобзаря.

"Заповіт" – перший твір Тараса Шевченка, який вивчив бразилець Рожеріо Мелло. Каже, це його улюблений:

"Я думаю, що Тарас Шевченко – найважливіша людина для українців. І щоб показати свою повагу – треба не просто вчити мову, треба добре знати про культуру, про страви, про людей".

Рожеріо Мелло

Вперше Рожеріо виступав в Українському Народному Домі "Перемога у Тернополі" 2 роки тому. Уривок із "Кавказу" він присвятив захисникам України.

"Коли я декламував вперше в Тернополі, я побачив під час декламування, що багато людей почали плакати. І я думав про це. І мені дуже сподобалося", – розповів Мелло.

Після цього виступу, каже Рожеріо, організатори подарували йому "Кобзар":

"Вони написали дуже чудові компліменти. Від серця до серця вони писали свої імена і що їм дуже приємно чути, коли я декламував вірші".

Рожеріо 42 роки. Він навчається на 3 курсі факультету іноземних мов Тернопільського педагогічного університету. Мешкає бразилець в університетському гуртожитку. Тут, каже, вчить вірші та знімає відео для публікацій на Facebook та Instagram. Блог веде також українською.

Бразилець на Тернопільщині вивчає творчість Тараса Шевченка

Чоловік родом з міста Каноас, що на півдні Бразилії. Вдома готував для студентів лекції про Чорнобиль. Тоді, каже, захотів більше дізнатися про Україну, знайти людей, які пережили Чорнобильську катастрофу. Спочатку приїхав до Запоріжжя. Там жив майже 4 місяці. Після цього переїхав до Тернополя.

"Мені подобається місто, гуляти тут, купувати продукти в супермаркеті. Я пишу всі продукти, які я хочу купувати щодня. Так, я специфічна людина", – каже Мелло.

На батьківщині Рожеріо не був більше двох років. Зараз спілкується з матір’ю онлайн.

Із відео, яке Рожеріо 2019 року надіслав на міжнародний конкурс "Шевченко єднає народи", чоловік переміг у номінації "Відеоформат".

"В мене немає слів, щоб говорити про Шевченка. Це найважливіша людина, найважливіший українець. Просто відчувати, поважати і декламувати вірші і більше читати про його життя", – розповів Рожеріо.

Рожеріо Мелло

Цього року до дня народження Тараса Шевченка Рожеріо вивчив уривок з поеми "Катерина".

Діана Ярошенко,

випускниця факультету