Бути педагогом – це мистецтво…  З педагогічної практики магістрантів ТНПУ (ФОТО)
Бути педагогом – це мистецтво…

З педагогічної практики магістрантів ТНПУ

З 1 по 26 лютого магістранти факультету філології і журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка проходили педагогічну практику. Згідно з наказом їх було направлено у різні навчальні заклади, зокрема в університет, коледжі та ліцеї: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Галицький коледж імені В. Чорновола, Тернопільський кооперативний торговельно-економічний коледж, Жидачівський професійний ліцей, Комунальний заклад Львівської обласної ради «Самбірський фаховий педагогічний коледж імені Івана Филипчака». Крім того, магістранти, які навчаються на дуальній формі, мали можливість проходити педагогічну практику у тих закладах (загальноосвітніх школах, ліцеях), у яких вони працюють.

Своїми враженнями практиканти ділилися під час підсумкової конференції, яка відбулася в онлайн-режимі 11 березня. Знаковим є те, що в усіх залишилися тільки позитивні спогади від викладацького досвіду, який для більшості став новим.

Підсумкова конференція

Ось, що говорять про педагогічну практику самі магістранти:

«Ця педагогічна практика для мене дуже важлива, тому що сприяла формуванню і закріпленню інтересу до професії викладача, а також формуванню педагогічних здібностей. Ефективності роботи в групі сприяло те, що я змогла знайти спільну мову зі студентами» (Павлічко Віта, мСОУМ-11).

«Ми дійсно змогли відчути себе повноцінними викладачами, найбільшим задоволенням було помічати, як уважно студенти слухають наші коментарі та розуміти, що їм дійсно цікаво це чути. Після проходження педагогічної практики ми зрозуміли, що хочемо надалі пов’язати своє життя із викладанням» (Джумак Ірина, Заблоцька Марія, мСОУМ-11).

«Робота викладача надзвичайно енергозатратна, однак він отримує вдвічі більше сил від студентів, що заряджають своїм позитивом та неабияким прагненням до знань. Завдяки їхній віддачі хочеться працювати далі» (Вараніцька Анастасія, мСОУМа-12).

«
Практика поглибила, закріпила знання з фахових дисциплін, здобутих в університеті, дала змогу застосувати їх на практиці; виробила вміння застосовувати різні методи й форми роботи, які активізують пізнавальну діяльність студентів; закріпила впевненість у правильності вибору професії й фаху; викликала бажання вдосконалювати свої педагогічні здібності» (Дюс Наталія, мСОУМа-12).

«
Цей місяць практики промайнув дуже швидко, приніс чимало емоцій та основне – це досвід, який так необхідний мені як майбутньому вчителю української мови та літератури. Практика у вищій школі – це щось зовсім інше, аніж шкільна практика – це інший рівень, який змусив мене зробити певні висновки. Я хотіла відчути цей контраст, і це мені вдалось. Відчуття постійної зайнятості: коли перед тобою ціла низка справ, які повинна виконати самостійно, то розумієш свою важливість, потрібність у цій справі. Тут у два рази більша відповідальність, але воно того варте» (Думін Уляна, мСОУМ-11).

«Бути педагогом – це мистецтво…»
, - підсумувала Шпак Олена, магістрантка групи мСОУМа-12.

Заняття із використанням наочного матеріалу та інтерактивних методів є дуже результативними

Позакласний захід до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Викладацькі будні

Щиро дякуємо нашим керівникам практики – Царик Л. І., Дідук-Ступ’як Г.  І., Петришиній О. І., Сеньовській Н. Л., Вихор С. Т., Нестайко І. М., Сокол М. О., Бойко І. І. за ґрунтовні знання, мудрі поради, підтримку і віру в наші сили. Для нас це було дуже важливо. Також дякуємо Каплуну І. Г., керівникові педагогічної практики, завдяки якому була налагоджена ефективна співпраця з адміністраціями навчальних закладів. Останнім висловлюємо особливу вдячність за теплий і щирий прийом, доброзичливе ставлення, допомогу, поради, підтримку.

Педагогічна практика магістрантів факультету філології і журналістики

А ще хочемо подякувати нашим студентам і учням, оскільки завдяки їхньому прагненню до знань, активності та любові до обраної професії усе заплановане вдавалося якнайкраще.

Магістрантка-практикантка
групи мСОУМ-11