На факультеті мистецтв проведено круглий стіл «Поки б’ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка»

11 березня 2021 року на факультеті мистецтв, у межах навчальної дисципліни «Музична інформатика» (викладач – доцент Топорівська Я. В.), відбувся круглий стіл на тему «Поки б’ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка», учасниками якого були студенти груп ММ-21, ММ-22, СОММ-11, СОММск-12, магістри та викладачі.
Під час заходу, який проходив з використанням платформи Zoom, студентами було представлено розроблені презентації, які спонукали присутніх пригадати життєвий і творчий шлях поета, зокрема, маловідомі факти з життя Тараса Шевченка, послухати низку музичних творів на слова Кобзаря у виконанні сучасних гуртів і учасників круглого столу та поезію Шевченка.

Студент групи ММ-21 Левицький Юрій провів віртуальну екскурсію за допомогою додатку Google Maps. Усі присутні мали змогу побачити хату, в якій народився Тарас Шевченко та побувати у Національному музеї Тараса Шевченка
З використанням цифрового інструмента Мentimeter, що забезпечив миттєвий зворотній зв’язок, усім присутнім вдалось створити хмару зі слів, з якими у них асоціюється Шевченко.

Завідувач кафедри музикознавства та методики музичного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, професор Богдан Остапович Водяний, звертаючись до студентів, зазначив: «Кожне нове покоління по-новому і по-своєму розуміє, прочитує і переживає духовну енергію творчості Шевченка. Кожний уважний наш сучасник, який осмислює нашу нинішню українську дійсність, не може не відзначити непроминаючої актуальності шевченкового слова. Тому, Шевченко залишається і приходить нині до нас у нових інтерпретаціях, нових технологіях, але завжди з тими самими закликами і правдивими настановами для кожного наступного покоління: свою Україну любіть, свого не цурайтесь…».

Доцент кафедри музикознавства
та методики музичного мистецтва
Топорівська Я. В.

На факультет мистецтв проведено круглий стіл «Поки б’ються серця людей, звучатиме і голос Шевченка»