Випускниця ТНПУ ім.В.Гнатюка виборола олімпійську ліцензію з жіночої боротьби (ФОТО)
Випускниця ТНПУ ім.В.Гнатюка
виборола олімпійську ліцензію
з жіночої боротьби

20 березня у столиці Угорщини м. Будапешт завершився європейський кваліфікаційний олімпійський турнір зі спортивної боротьби (вільної, греко-римської і жіночої). На цих змаганнях у кожній ваговій категорії розігрувалися по дві олімпійських ліцензії.

У змаганнях з жіночої боротьби в складі збірної команди України успішно виступила випускниця магістратури факультету фізичного виховання (спеціальність «Фізична культура і спорт»), майстер спорту України міжнародного класу – Ірина Коляденко. Вона виборола звання чемпіонки у ваговій категорії до 62 кг.

У першій сутичці Ірина перемогла суперницю з Німеччини, далі здолала сильну борчиню з Білорусі і за вихід у фінал достроково перемогла спортсменку з Молдови, здобувши ліцензію на Олімпійські ігри в Токіо.

Перемога Ірини (у червоному трико) над німецькою борчинею

Перемога Ірини Коляденко (у синьому трико) над білоруською спортсменкою

Перемога у півфіналі і здобуття олімпійської ліцензії
Поєдинок завершено

Перемога у півфіналі і здобуття олімпійської ліцензіїПеремога у півфіналі і здобуття олімпійської ліцензії

Хоча фінальний поєдинок уже не мав значення (адже ліцензія здобута), Ірина впевнено дострокового здолала досвідчену і титуловану борчиню з Латвії, здобувши звання чемпіонки.

На цих змаганнях також виступав магістрант факультету фізичного виховання (спеціальність «Фізична культура і спорт»), майстер спорту України міжнародного класу – Микола Кучмій. У суперважкій ваговій категорії до 130 кг він у рівній боротьбі поступився болгарському спортсмену і залишився без нагороди.

Микола Кучмій (у синьому трико)

Свій шанс вибороти ліцензію на Олімпійські ігри в Токіо Микола може на світовому ліцензійному турнір, що відбудеться у м. Софія (Болгарія) 6-9 травня.

Отож, вітаємо нашу випускницю з перемогою, бажаємо подальших високих здобутків у спорті та надалі достойно представляти Україну і рідний університет на міжнародних змаганнях найвищого рівня!

А магістранту Миколі Кучмію побажаємо здобути олімпійську ліцензію, міцного здоров’я, успіхів у навчанні, невичерпної наснаги та віри у власні сили!

Доцент кафедри теорії і методики

олімпійського та професійного спорту
Шандригось В.І.