Ще одна яскрава «зірка» долучилася до плеяди найкращих імен ТНПУ. Вітаємо!

Ще одна яскрава «зірка»

долучилася до плеяди найкращих імен ТНПУ

Вітаємо!

Здобувачка вищої освіти та членкиня Студентського уряду ТНПУ Христина Вояк перемогла у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із напрямку «Гендерні дослідження»!

Ще одна яскрава «зірка» долучилася до плеяди найкращих імен Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка: здобувачка вищої освіти спеціальності «061. Журналістика» факультету філології та журналістики, голова інформаційного центру Студентського уряду ТНПУ– Христина Вояк. Вона впевнено здобула перше місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт із напрямку «Гендерні дослідження»!

Диплом І ступеня переможниці конкурсу Христини Вояк

Підсумкова науково-практична конференція ІІ туру конкурсу в режимі онлайн відбулася 21–22 квітня 2021 року в Херсонському державному університеті. Цьогоріч галузева конкурсна комісія прийняла до розгляду 65 студентських наукових робіт, які надійшли з різних закладів вищої освіти України. Об’єктивність і неупередженість процедури рецензування та оцінювання традиційно забезпечувалася цілковитою анонімністю робіт. На основі сформованого рейтингу для участі у підсумковій конференції було запрошено 16 учасників/учасниць, між якими велася відкрита і напружена боротьба за призові місця.

З привітальним  словом виступив ректор Херсонського державного університету Олександр Володимирович Співаковський.

Честь своєї «Альма-матер» Христина Русланівна захищала з науковою роботою на актуальну і значущу тему: «Жінка в українській політиці: шлях до лідерства» (наукова керівниця – докторка психологічних наук, професорка кафедри психології факультету педагогіки і психології Наталія Михайлівна Савелюк). Конкурсанткою було чітко продемонстровано та доведено, що на різних рівнях діяльності ТНПУ активно упроваджуються принципи ґендерної рівності, представлено участь дівчат у студентському самоврядуванні; систематизовано практичні поради щодо активізації громадських і політичних лідерок.

Фрагмент презентації Христини ВоякФрагмент презентації Христини Вояк

Христина Вояк активно здійснювала апробацію результатів дослідження як членкиня Студентського уряду університету, співвиконавиця науково-дослідного проекту на держзамовлення МОН України: «Психолого-педагогічні механізми створення ґендерно-справедливого середовища для дітей та молоді у контексті реалізації Концепції Нової української школи» (№ 011U100477; керівник – дійсний член НАПН України, доктор пед. наук, професор Кравець В.П.).

Також у межах діяльності Науково-дослідного центру з проблем ґендерної освіти і виховання учнівської та студентської молоді НАПН України – ТНПУ ім. В. Гнатюка (директорка – докторка психол. наук, професорка О.М.Кікінежді) долучилася разом із групою ЖУР-3 до проведення  Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства» з розробленим інформдайджестом: на онлайн занятті із курсу «Ґендерні стереотипи у медіа» – «Розірвемо коло насильства разом!» (викладачі – кандидатки педагогічних наук, доцентки кафедри педагогіки та менеджменту освіти С.Т.Вихор, О.Я.Радченко); під час проведення освітнього тренінгу для студентів ТНПУ методом «рівний – рівному» – «Територія прав людини» та під час інтерв’ю «Зупинимо насильство разом!» для місцевого медіа ТМЦ.

Апробація результатів наукової роботи

За результатами дослідження побачили світ тези: у збірнику матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні стратегії ґендерної освіти в умовах євроінтеграції» та у магістерському науковому віснику ТНПУ ім. В. Гнатюка. Спільно з науковою керівницею Наталією Савелюк, Христина Вояк також узяла участь у Міжнародній науково-методичній конференції «Актуальні проблеми освітньо-виховного процесу в умовах карантинних обмежень та дистанційного навчання», яка проходила 6–7 квітня на базі Харківського національного університету будівництва та архітектури, де виступила із доповіддю.

Здобувачі та здобувачки вищої освіти з різних регіонів, різних ЗВО України мали змогу почути переконливі аргументи Христини Вояк про те, що наш університет – це саме той заклад, де  підтримується паритетний розвиток лідерських якостей особистості, забезпечується еґалітарно-освітнє середовище для усіх учасників освітнього процесу на принципах академічної доброчесності як засадничих у діяльності ТНПУ ім. В.Гнатюка.

Урочисті моменти привітання переможниць і переможців конкурсу

Щиро вітаємо переможницю конкурсу, дякуємо їй за ініціативність, активну позицію та успішний захист актуальної роботи. Бажаємо не зупинятися на досягнутому, а далі розвивати цю перспективну тему та у своїй майбутній журналістській діяльності втілювати демократичні цінності, інтеріоризовані у сприятливому командному середовищі ТНПУ.

Оксана Кікінежді,
докторка психологічних наук,
професорка, завідувачка кафедри психології,
директорка Науково-дослідного центру