Магістрантка кафедри журналістики ТНПУ посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт (ФОТО)

Магістрантка кафедри журналістики ТНПУ
посіла ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі
студентських наукових робіт

В Україні щорічно відбувається конкурс студентських наукових робіт з журналістики. Цьогоріч організатором заходу був Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. У Всеукраїнському конкурсі від кафедри  журналістики нашого університету взяло участь три роботи: Х. Вояк (наук. кер. – Т. Решетуха), А.Гнатюка (наук. кер. – О.Вільчинський), О.Чайківської (наук. кер. – Н.Дащенко).

У результаті закритого етапу конкурсу робота магістрантки факультету філології і журналістики Олени Чайківської ввійшла до двадцятки, учасники якої були допущені до відкритого захисту. Він відбувся 6 квітня 2021 р. у форматі відеоконференції на платформі Zoom. Магістрантка успішно представила результати дослідження і здобула 3-тє місце. Наукова робота викликала зацікавлення членів комісії, які наголосили на вагомості теми у сучасному журналістикознавстві.

Олена Чайківська

Тема наукової роботи – «Аудівізуальні складники стилістики розважальних ранкових телепрограм (на прикладі «Ранку з Україною» на телеканалі «Україна» та «Ранку у великому місті» на телеканалі ICTV)».

Дослідження стосувалося аудіовізуальних складників як вагомих невербальних чинників телевізійної стилістики. У роботі окреслено засоби формування та принципи реалізації сучасної телевізійної стилістики; виокремлено аудіовізуальні складники й проаналізовано їх призначення у структурі розважальних телепрограм. Детально тему розкриває розгляд аудіо-голосових і візуальних елементів аналізованих програм та визначення домінант кожної, а також характеристика візуального образу студій та ведучих програм у контексті телестилістики.

Результати дослідження апробовано у статті «Зорово-слухові складники ранкових розважальних телепередач», виконаній у співавторстві з науковим керівником й опублікованій у 2020 р. у Сумському науковому віснику.

Олена Чайківська
та Наталія Дащенко