ТНПУ співпрацює з школою Реалу
ТНПУ
співпрацює
з школою Реалу

З 2018 року у Тернополі  почала функціонувати перша в Україні Соціально-спортивна школа фонду Реал Мадрид. Особливістю школи є не тільки патронат найкращого клубу світу – Реал Мадрид, а й те, що там безкоштовно займаються хлопці та дівчата із багатодітних сімей, із неповних сімей, діти учасників АТО та сімей, що потребують соціальної підтримки. У школі проходять не тільки спортивні тренування, а також є можливість вивчати англійську мову, проходять заняття із розвитку особистості та багато соціальних заходів.

З перших днів роботи ТНПУ ім. В.Гнатюка став партнером школи. Викладачі та  студенти університету пройшли теоретичні  та практичні  тренерські курси з футболу та баскетболу організовані фондом «Реал Мадрид», отримали міжнародні сертифікати та активно долучилися до діяльності унікальної соціально-спортивної школи у якості тренерів та волонтерів. Щороку фахівці з Іспанії обмінюються досвідом проводячи тренінги. Представниками нашого університету у школі Реалу є троє викладачів та троє випускників – у якості тренерів та 5 студентів – у якості волонтерів. Вони засвоїли методику тренувань запропоновану фахівцями клубу Реал Мадрид та ефективно втілюють її у життя. Свідченням цьому є соціальний та спортивний розвиток та позитивні емоції  дітей від занять. Наші студенти та викладачі успішно представляли команду соціально-спортивної школи на змаганнях як у межах України, так і на міжнародних турнірах. Відвідували матчі футбольної збірної України, де найменші дітки виводили наших футболістів на гру. Студенти факультету фізичного виховання змогли на досить серйозному рівні спробувати себе у професії, взнати, як працює провідний клуб світу, навчились організовувати та проводити змагання і навіть їздили надавати консультації по проведенню дитячих змагань у інші області де відкрилися схожі школи.

Школа швидко адаптувалася до умов дистанційних занять під час карантину. Наші студенти та викладачі, спочатку завдяки власній винахідливості та вмінням, а пізніше за методикою розробленою фахівцями фонду Реалу проводили заняття онлайн і успішно підтримували інтерес до занять дітей.

Співпраця є багатосторонньою. Вона полягає не тільки у залученні кадрового потенціалу університету. Так, для дітей соціально-спортивної школи проводилися ознайомчі екскурсії  у нашому навчальному закладі. Для тренувань надається просторий спортивний зал. Учні школи відвідують зустрічі із спортивними знаменитостями, що проводяться на факультеті фізичного виховання. Під час карантину студенти мали можливість долучитися до онлайн зустрічей із найвидатнішими спортсменами Ураїни та світу, що були організовані силами соціально-спортивної школи.

Співпраця нашого університету та школи Реалу є корисною для обох сторін, але головне, що неабияку користь від цієї співпраці отримують діти.

Кафедра теоретичних основ і
методики фізичного виховання