У ТНПУ відбувся Всеукраїнський семінар з нагоди Дня Європи – 2021 (ФОТО)
У ТНПУ відбувся Всеукраїнський семінар

з нагоди
Дня Європи – 2021

18 травня 2021 року в рамках відзначення Дня Європи в Україні – 2021 на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбувся Всеукраїнський онлайн-семінар «Україна в європейському просторі: геопросторові особливості та європейська уніфікація».

Семінар проводився під егідою Центру євроінтеграційних студій та комунікацій ТНПУ, географічних факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, а також Асоціації географів-суспільників України.

Офіційний заклик на Всеукраїнський семінар

Семінар відзначився широкою географією учасників:
- Інститут географії НАН України,
- Київський національний університет імені Т. Шевченка,
- Харківський національного університет імені В.Н.Каразіна,
- Одеський національний університет імені І.І.Мечникова,
- Львівський національний університет імені І.Франка,
- Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича,
- Волинський національний університет імені Л.Українки,
- ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника»,
- Херсонський державний університет, Східноукраїнський національний університет імені В.Даля,
- Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка.

Ректор Б. Буяк відкрив Всеукоаїнський семінар до Дна Європи
 Ректор проф.Б.Б. Буяк відкрив Всеукоаїнський семінар до Дна Європи

Семінар планувався як дискусійний майданчик для обговорення та імплементації європейського досвіду щодо раціональної організації території з метою сприяння формуванню комфортного середовища, а також для здійснення компаративного аналізу просторового розвитку країн ЄС та України.

Робочі моменти наукового зібрання

Запропоновані для обговорення доповіді відзначалися актуальністю проблематики та глибиною їх опрацювання, а відповідно – обґрунтованим представлення на розсуд учасників семінару. Серед актуальних наукових розвідок варто відзначити такі, що були присвячені проблемі просторової вимірності наслідків пандемії COVID-19, проблемі європеїзації міст України, досвіду стимулювання міського активізму на прикладі обласних центрів України, проблемі відбудови східних постконфліктних територій та трансформування символічних ландшафтів Донбасу.

Приклади проблематики доповідей

За результатами роботи всеукраїнського семінару буде підготовлено та видано збірник наукових праць.

Доцент кафедри географії України і туризму

Поплавська І.В.