«Неологія та неографія» очима студентів ТНПУ (ФОТО)

«Неологія та неографія»

очима студентів ТНПУ

Коли не вистачає слів,  створюйте неологізми!

У зв’язку з розширенням суспільних функцій української літературної мови та її активним упровадженням в усі сфери суспільного життя, збагачується та оновлюється лексичний фонд мови. Виникає значна кількість неологізмів, які на тлі загальновживаних слів виділяються своєю свіжістю та новизною. Більшість цих слів є незрозумілими й незвичними для пересічних мовців, тому швидко виходять з ужитку, однак є й такі, що вдало вбудовуються у структуру мови і стають її надбанням.

Саме філолог повинен тримати руку на пульсі змін, тому студенти-четвертокурсники факультету філології та журналістики охоче вивчали вибіркову дисципліну «Неологія та неографія».

Хоча навчання дистанційне, проте це не завадило  отримати нові знання, позитивні емоції та корисну інформацію.

Під час занять студенти змогли здійснити власне дослідження неологізмів у різноманітних сферах вжитку. Свої роботи філологині демонстрували перед авдиторією однодумців, які радо слухали та дискутували.

Презентація дослідницької роботи.
Презентація дослідницької роботи

Мова розвивається

Новотвори в лексиці

Письменники
Мовотворчість письменників

Велика подяка доценту кафедри загального мовознавства та слов’янських мов Ірині Михайлівні Бабій за цікавий та потрібний у наш час курс, а також за змогу відчути себе дослідниками та мовознацями.

Наша дружня факультетська сім'я.
Наша дружня факультетська сім'я

Студенти групи УФ-42