Творча онлайн-зустріч з випускником ТНПУ, членом міжнародного ПЕН-клубу  Василем Махном
Творча онлайн-зустріч з випускником ТНПУ,
членом міжнародного ПЕН-клубу
 Василем Махном

26 травня відділи міського абонементу та інформації Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки в рамках проєкту «Наші краяни в світі» провели онлайн-зустріч «Краї та окраїни Василя Махна».
Василь Махно — уродженець Чортківщини Тернопільської області, що проживає в Нью-Йорку. Український поет, прозаїк, есеїст, твори якого перекладено польською, німецькою, сербською, англійською, литовською, чеською, іспанською мовами, івритом. Лауреат багатьох літературних премій України та світу.
У заході взяли участь участь:
- Мар’яна Савка — модератор,
- Ірина Брунда — поетка, авторка двох поетичних збірок, нині директорка публічної бібліотеки у Чорткові,
- Любов Царик — кандидат філологічних наук, доцент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, землячка пана Василя,
- Мар'яна Максим’як — засновниця та програмна директорка літературного центру імені Агнона.

Ось відгуки викладачів ТНПУ.

Бородіца С.В
Світлана Бородіца

К
андидат філологічних наук
Доцент кафедри теорії і методики української та світової літератури

"Творча онлайн-зустріч «Краї та окраїни Василя Махна», організована 26 травня 2021 року Тернопільською обласною універсальною науковою бібліотекою в межах проєкту «Наші краяни в світі», була родинно-теплою. Її атмосферний настрій і товариський тон задали спогади доцента кафедри Любові Іванівни Царик про молодого талановитого викладача тодішньої кафедри історії української літератури нашого університету Василя Івановича Махна – сьогодні знаного у світі українського письменника, літературознавця, перекладача. Любов Іванівна (а їх ріднить село Базар Чортківського району!) наголосила, що професор Микола Платонович Ткачук по-дружньому, але дуже знаково тоді називав пана Василя класиком. Численні поетичні збірки, есеї, мала проза і передусім перший великий прозовий твір – панорамний багатопроблемний роман «Вічний календар» потверджують «напророкований» професором високий письменницький статус Василя Махна.
Дякуємо за сакральність рідних топосів та ландшафтів! Чекаємо на зустріч у стінах Вашої альма-матер і наперед дуже просимо автограф на сторінці самобутнього роману «Вічний календар» (а також наступних Ваших видань)."

Царик Л.І
Любов Царик

К
андидат філологічних наук
Доцент кафедри теорії і методики української та світової літератури

"Творчість Василя Махна багатогранна й панорамна, вражає тематичними обріями, жанровим розмаїттям і філософською глибиною. Для мене найближчим і найціннішим є краєзнавчий аспект його художнього письма. Нас з талановитим митцем єднає українська земля - Тернопільська, Чортківська, Базарська.
У словах і між рядками його творів оживають постаті односельчан, знайомих, "чотири кінці" мого рідного села, Джуринка, ставищі, "гордолина" - і все те, що таке рідне і дороге серцю.
Ми, його земляки, ще не усвідомлюємо до кінця, яке непроминальне значення для нас, наших дітей, внуків має Махнова художня історія рідного краю.
Творчої наснаги, здоров'я, всіх благ Тобі, Майстре слова, дорогий земляче!