У ТНПУ презентували монографію «Стратегічні напрями розвитку сучасної української лінгводидактики», присвячену пам’яті професора В.Я.Мельничайка (ФОТО)

У ТНПУ презентували монографію
«Стратегічні напрями розвитку
сучасної української лінгводидактики»,
 присвячену пам’яті професора
 В.Я.Мельничайка

27 травня на кафедрі української мови та методики її навчання ТНПУ ім.В.Гнатюка відбулася презентація монографії «Стратегічні напрями розвитку сучасної української лінгводидактики», присвяченої пам’яті професора В.Я.Мельничайка.

Академічно-родинна зум-конференція об’єднала лінгводидактів з усієї України. На зустрічі були присутні понад 50 учасників із Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Ушинського, Херсонського державного університету, Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка, Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди, Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г.Сковороди, Львівського національного університету імені І.Франка й інших закладів вищої освіти.

Із вітальним словом на презентації виступили ректор університету проф. Б.Б.Буяк і декан факультету філології і журналістики проф.Т.П.Вільчинська. Зустріч вела завідувач кафедри української мови та методики її навчання доц.О.І.Петришина.

Вітальне слово ректора університету
Вітальне слово ректора університету проф. Б. Б. Буяка

Відкриття академічно-родинної презентації

Під час зустрічі

Рецензенти монографії проф.О.М.Горошкіна (Національна академія педагогічних наук України) і проф.О.М.Семеног (Сумський державний педагогічний університет ім.А.Макаренка) відзначили надзвичайну актуальність колективної монографії, багатогранність і глибину лінгводидактичної думки. Освітній простір у книзі осмислено крізь призму багатовимірності й динамічності із врахуванням когнітивних, емоційних, символічних параметрів.

Учасники презентації монографії

Лінгводидактична традиція живе

Укладачі, рецензенти, автори й усі, хто мав честь називати професора В.Я.Мельничайка своїм Учителем і береже пам’ять про нього, поділилися теплими спогадами про корифея української лінгводидактики. Його підтримка й поради надихнули не одне покоління науковців, а ідеї професора продовжують жити, зокрема у рідних стінах кафедри української мови та методики її навчання і на сторінках презентованої монографії.

Фотоспогади про життєвий шлях проф. В. Я. Мельничайка
Фотоспогади про життєвий шлях проф.В.Я.Мельничайка

Аспірантка кафедри української мови
та методики її навчання