Магістранти  факультету філології і журналістики ТНПУ  слухають лекції викладачів з-за кордону (ФОТО)

Магістранти  факультету
філології і журналістики ТНПУ
 слухають лекції викладачів з-за кордону

У першому семестрі цього навчального року випускниця нашого університету, кандидат філологічних наук, асистент кафедри україністики Інституту східно-слов’янської філології Яґеллонського університету (м.Краків, Польща) Редьква М.І. розповіла магістрантам про особливості методики викладання української мови як іноземної в Польщі.

А 25 травня студенти-філологи мали нагоду послухати онлайн-лекцію викладача англійської мови, директора мовної платформи ESL Ukraine, мовознавця та перекладача Ірини Іванкович, яка підготувала надзвичайно цікаву презентацію про українську еміграцію та побутування рідної мови за кордоном.

Лекторка розпочала конференцію, поділившись власним досвідом стосовно видозмін української мови під впливом англійської. Опісля слухачі дізналися низку цікавих фактів про чотири хвилі еміграції. Зокрема, печально, що багато сімей після переїзду відмовилися від власного коріння, релігії та змушені були змінити імена через складність вимови для жителів США.

Студенти з цікавістю слухають лекторку

Пані Ірина поділилася статистикою, згідно з якою на сьогодні в Сполучених Штатах Америки перебуває майже мільйон наших земляків, третина з яких володіє українською мовою. Зацікавленість власною культурою, її збереженням та передачею нащадкам сьогодні надзвичайно міцна. Однак не лише діаспора залучається до вивчення української мови та звичаїв.

Пізнавальна частина лекції про еміграцію

Печальна тенденція до змін імен

Громадяни Америки також виявляють інтерес до всього українського, що підвищує престиж нашої держави.

У кінці зустрічі студенти та викладачі мали змогу поспілкуватися з Іриною Іванкович, розпитати не лише про професійну сферу її життя, викладання англійської та української мов, але й про життя в Америці.

Щиро дякуємо Ірині Іванкович за змістовну лекцію та приємну розмову, а також кафедрі української мови та методики її навчання, її завідувачу доц.Ользі Ігорівні Петришиній і проф.Оксані Василівні Лабащук за чудову організацію заходу і можливість спілкування зі справжнім професіоналом!

Студентка V курсу
факультету філології і журналістики