Цикл весняних подорожей історичного факультету ТНПУ. Частина ІІ. Закарпаття (ФОТО)

Цикл весняних подорожей
історичного факультету ТНПУ

Частина ІІ. Закарпаття

28-30 травня 2021 року вже вкотре історики вирушили в цікаву подорож, аби побачити рідний край не лише з підручників або через Інтернет. Цього разу маршрут проліг західними відрогами Карпат. Першим місцем, ніби спеціально створеним для селфі, був перевал. Гори були дещо похмурими, але то ніхто не помітив). Того ж дня істфак спробував вперше піднятися на гору Пікуй. Але лісисті схили здолали не всі. Та й дорога була не найкращою.

У незмінному історичному автобусі)
У незмінному історичному автобусі

На другий день історики оглянули Ужгородський замок, що збудований за бастіонним типом. В музеї представлені унікальні бронзові мечі Станівської археологічної культури. Біля підніжжя замку розміщений унікальний музей народної архітектури, де представлені численні зразки дерев`яних хат та дерев`яна церква, виконана без використання залізних кріплень.

Ужгородський замок

Скансен дерев'яної архітектури в УжгородіНевицький замок.
- Скансен дерев'яної архітектури в Ужгороді
- Невицький замок

Того ж дня історики піднялись до стін величного Невицького замку. Кам`яні стіни, переходи, башти, бійниці – все це було оглянуто й зафотографовано. Цей замок є одним із небагатьох в Україні, що збудований у часи, коли вогнепальна зброя ще не була домінуючою на полях битв. Відреставровано минулої осені лише донжон та одну вежу.

На третій день історики оглянули й унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури – замок Паланок у Мукачеві. Унікальні експонати фортеці, започаткованої Федором Коріатовичем в середині ХIV століття, статуї, картини, зброя – все це дало відчуття занурення в романтичне середньовіччя.

Мукачівський замок

Останньою на шляху додому була відома туристична родзинка – колишня резиденція та мисливський будинок графів Шенборнів. Сам мисливський замок побудований у неоромантичному стилі, що поєднує романські та готичні мотиви. Оригінальність палацу ще й у тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 кімнати (як у році тижнів) та 12 входів (як у році місяців).

Далі буде

Доцент кафедри

історії України, археології

та спеціальних галузей історичної науки