Першокурсники географічного факультету ТНПУ відвідали авіаційну метеорологічну станцію
Першокурсники

географічного факультету ТНПУ

відвідали авіаційну метеорологічну станцію

2 червня 2021 року студенти першого курсу групи (СОГ-1, Г-1 ) та 3 червня 2021 року (Е-1, Гр-1 та Гід-1 ) географічного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відвідали АМСЦ (авіаційну метеорологічну станцію цивільну) м.Тернополя.

Захопливу та цікаву екскурсію організувала к.г.н., доцент Наталія Таранова.

До вашої уваги фото і відео

Станцію заснували ще у 1947 році і діє вона на території Тернопільського аеропорту. На ній проводять цілодобові спостереження за станом погодних умов. Дані надають галузям народного господарства та авіації.

Основне метеорологічне обладнання розмістили на спеціальному майданчику розміром 26 на 26 метрів. Неподалік основний пункт спостереження. Працівники авіаційної метеорологічної станції проводять спостереження за атмосферним тиском, температурою та вологістю повітря, вітром, температурою ґрунту, атмосферними опадами та іншими явищами.

Спостереження проводять за параметрами погоди впродовж вісьмох єдиних стандартних відрізках часу за міжнародним скоординованим часом, який відрізняється від Київського на дві години. Тобто дані на станції фахівці збирають кожні три години – о 21.00, 00.00, 03.00, 06.00, 09.00, 15.00 та о 18.00 - розповів начальник станції Володимир Кучерко. А метеоролог 2 категорії Катерина Бевх пояснила принцип роботи та призначення приладів, розповіла про особливості ведення метеорологічних спостережень.

Студенти ознайомились з історією створення станції, обладнанням, принципом роботи окремих приладів, з сучасними електронними датчиками для вимірювання температури ґрунту та повітря, якими оснащено метеостанцію, системою спостережень що розширює їх світогляд і набуття професійних знань та навичок.

Висловлюємо щиру вдячність колективу АМСЦ за цікаву екскурсію!

Н.Таранова