ЗМІ про нас. Науковці ТНПУ взяли участь у «V Ґеретівських читаннях» ЗМІ про нас

Науковці ТНПУ взяли участь

у «V Ґеретівських читаннях»

У Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «V Ґеретівські читання».

Мета заходу – вшанування пам’яті та інтелектуальної спадщини відомого громадсько-політичного діяча, краєзнавця, культуролога, мислителя, дисидента Ігоря Петровича Ґерети.

«Сьогодні у нашому краї є чимало талановитих людей, проте потрібно пам’ятати, наскільки великою є постать Ігоря Ґерети на звитяжних сторінках нашої історії. Вірний син Тернопілля проніс любов до своєї батьківщини через усе своє життя, ризикував, адже завжди знав, заради чого жив і творив», – кажуть організатори читань.

Світлими спогадами про Ігоря Петровича Ґерету поділились його колеги, науковці, громадські діячі Софія Корнієнко, Марія Крупа, Дарія Чубата, Світозара Хома, Світлана Буняк.

У виступах зазначалось, що Ігор Ґерета був відомим археологом, істориком, мистецтвознавцем, культурологом, педагогом, поетом, перекладачем, громадсько-політичним діячем і просто Людиною з великої літери.

У роботі конференції взяли участь науковці, молоді вчені, педагогічні працівники, наукові співробітники, методисти, провідні фахівці з усієї України, а саме:
- Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти,
- Навчально-наукового інституту Київського національного університету культури і мистецтв,
- Криворізького державного педагогічного університету,
- Уманського державного педагогічного університету імені П. Тичини,
- Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка (м. Кропивницький),
- Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти,
- Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка,
- Науково-дослідного відділу «Адміністрації історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» (м.Львів), відділу «Музей етнографії» НЗ «Давній Галич» (м.Галич, Івано-Франківська обл.),
- Тернопільського обласного закладу освіти «Заліщицький обласний багатопрофільний навчально-реабілітаційний центр» (м. Заліщики).

За матеріалами конференції буде видано збірник тез, статей та інших матеріалів конференції.

oblast-te