У ТНПУ відбулося засідання програмної ради   освітніх програм зі спеціальності 053 Психологія (ФОТО)

У ТНПУ відбулося
засідання програмної ради

освітніх програм зі спеціальності
053 Психологія

На кафедрі психології розвитку та консультування відбулося засідання програмної ради ОП зі спеціальності 053 Психологія за участі гарантів освітніх програм, членів робочої групи, викладачів кафедри психології розвитку та консультування, а також зовнішнього стейкхолдера ОПП «Психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти психолога Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Г.Є.Несмашної.

Учасники засідання

На засіданні 17 червня виступили завідувач кафедри психології розвитку та консультування, професор Г.К.Радчук, яка окреслила перспективи в підготовці майбутніх психологів, гарант ОПП «Психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти професор кафедри М.М.Шпак, гарант ОПП «Психологія» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доцент З.М.Адамська. Відбувся обмін досвідом та цікава дискусія щодо підготовки й реалізації освітніх програм означеного профілю.

Обмін досвідом

Гарант ОПП «Психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти М.М.Шпак у контексті обговорення змін до освітньої програми акцентувала увагу на державній атестації випускників-майбутніх психологів, яка відповідно до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 053 Психологія для другого (магістерського) рівня вищої освіти передбачає, окрім публічного захисту кваліфікаційної магістерської роботи, проведення атестаційного екзамену з психології

Відбулася жвава дискусія щодо обов’язкових та вибіркових компонентів ОПП, особливостей практичної підготовки здобувачів вищої освіти, розширення кваліфікації випускників-магістрів психології, з пропозицією доповнити її новою «Психолог-консультант».

Цікава дискусія

Як показав аналіз ОПП «Психологія» другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 053 Психологія зміст обов’язкових та вибіркових навчальних дисциплін циклів загальної та професійної підготовки, а також застосування викладачами інноваційних та інтерактивних психологічних технологій та методів навчання дають можливість підготувати висококваліфікованих фахівців «психологів-консультантів».

Також була висловлена пропозиція щодо ознайомлення здобувачів вищої освіти із цінностями та принципами медіації як інструменту вирішення конфліктів, опрацювання етичних вимог до медіатора служби порозуміння, відпрацювання навичок ведення процедури медіації. Вирішення означених проблем актуалізує питання побудови безпечного, мирного освітнього простору, який передбачає впровадження в систему освіти технології вирішення конфліктів шляхом співробітництва.

Спільне фото

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

Професор кафедри психології розвитку та консультування М.М. Шпак,

доцент І.П. Андрійчук