Підсумкове засідання вченої ради хіміко-біологічного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка (ФОТО)

Підсумкове засідання вченої ради

хіміко-біологічного факультету

ТНПУ імені Володимира Гнатюка

Наприкінці червня 2021 року відбулося підсумкове засідання вченої ради хіміко-біологічного факультету ТНПУ імені Володимира Гнатюка, на якому були присутні члени ради та більшість працівників факультету. Про результати літньої заліково-екзаменаційної сесії на денній формі навчання повідомила декан факультету професор Дробик Н.М. Вона звернула увагу на значні досягнення колективу у непростих умовах сьогодення та проаналізувала усі проблеми в освітньому процесі, зумовлені викликами карантинного стану. Дробик Н.М. прозвітувала і про роботу деканату факультету у 2020-2021 н.р., а також подякувала кожному члену нашого колективу за посильний вклад у вагомий спільний результат.

Про підсумки роботи екзаменаційних комісій щодо атестації бакалаврів на денній та заочній формах навчання з різних спеціальностей доповіли голови екзаменаційних комісій: доц. Боднар О.І. (спеціальність 014.05 Середня освіта (Біологія) ДФН, проф.Барна М.М. (спеціальність 014.05 Середня освіта (Біологія) ЗФН, проф.Столяр О.Б. (спеціальність 014.06 Середня освіта (Хімія) ДФН. У своїх виступах вони запропонували деякі заходи щодо удосконалення форм атестації бакалаврів, серед яких і запровадження єдиного комплексного кваліфікаційного іспиту.

Доктор біолгічних наук Боднар О.І. підсумовує результати атестації бакалврів-біологів

Про роботу науково-методичної комісії хіміко-біологічного факультету за 2020-2021 н.р. проінформувала її голова проф. проф. Степанюк А.В. Вона звернула увагу на важливу роль комісії в організації освітнього процесу на факультеті та підготовки його навчально-методичного забезпечення.

Інформує голова науково-методичної комісії факультету професор Степанюк А.В.

Голова факультетської комісії із забезпечення якості освіти доц. Барна Л.С. виступила з повідомленням про зміни та доповнення до освітніх програм, що реалізуються на хіміко-біологічному факультеті. Барна Л.С. узагальнила пропозиції, які подали гаранти усіх освітніх програм, прийняті програмними радами освітніх програм першого та другого рівня вищої освіти. В першу чергу, зміни та доповнення внесені у зв’язку з наказом № 128 МОН України від 1 лютого 2021 року «Про затвердження Вимог до міждисциплінарних освітніх (наукових) програм», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 6 квітня 2021 року за № 454/36076. Найважливіші зміни та доповнення до освітніх програм спеціальності «Середня освіта» пов’язані із забезпечення співвідношення освітніх компонентів для здобуття спеціальності за двома і більше предметними спеціальностями, наприклад: «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія), «Середня освіта (Хімія, біологія та здоров’я людини), «Середня освіта (Природничі науки), фахівець якої може бути вчителем інтегрованих курсів «Природничі науки» та фізики, хімії і біології). Інші зміни спрямовані на реалізацію принципів студентоцентризму, що виявляється у збільшенні обсягу та переліку вибіркових компонентів, та вровадженні додаткових спеціалізацій, як наприклад «Нутриціологія» для спеціальності «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія) та «Лабораторний аналіз» для спеціальності «Середня освіта (Хімія, біологія та здоров’я людини). Саме унікальність освітніх програм є запорукою ефективної мотивації майбутніх абітурієнтів і майбутнього працевлаштування випускників.

Голова факультетської комісії з якості освіти доцент Барна Л.С. обгрунтовує зміни та доповнення до освітніх програм

Приємним і надзвичайно емоційним моментом засідання вченої ради факультету стало привітання цьогорічних ювілярів. Декан ф-ту професор Дробик Н.М. та голова профбюро ф-ту доцент Гуменюк Г.Б. передали вітальні адреси та цінні подарунки керівництва й профкому університету доцентам кафедри загальної біології та природничих дисциплін Міщук Н.Й. та Волошин О.С.

Доценту Міщук Наталії Йосипівній 60!!! Вітаємо!

Доценту Волошин Олені Сергіївній 50!!! Вітаємо!

Щиро вітаємо дорогих колег і від душі зичимо міцного здоров’я, щастя, радості, приємних сюрпризів долі, натхнення й творчих здобутків у праці на довгі роки!

Доцент кафедри загальної біології
та природничих дисциплін