Спільні народові читання  в українсько-польському культурно-освітньому хабі ТНПУ (ФОТО)

Спільні народові читання
в українсько-польському
культурно-освітньому хабі ТНПУ

У суботу, 4 вересня, кафедра загального мовознавства і слов’янських мов приймала гостей у стінах українсько-польського культурно-освітнього хабу. Викладачі та студенти взяли участь у спільних народових читаннях твору Ґабріелі Запольської «Мораль пані Дульської». Акція відбулася під почесним патронатом президентського подружжя Анджея Дуди та Агати Корнгаузер-Дуди.

Учасниками читань у Тернополі стали члени Полонійного культурно-освітнього товариства у Тернополі, Всеукраїнської Спілки вчителів-полоністів України, вчителі польської мови загальноосвітніх шкіл Тернополя, учні ЗОШ №27, студенти полоністики ТНПУ та викладачі кафедри загального мовознавства і слов’янських мов.

Передували читанням вступне слово голови Всеукраїнської Спілки вчителів-полоністів України (Філія в Тернопільській області) пані Ірини Нестайко, в якому вона розповіла про акцію, про Ґабріелю Запольську та запросила усіх до спільного перегляду фільму. Продовжила знайомство із традиційними «народовими читаннями» голова  Полонійного культурно-освітнього товариства у Тернополі пані Марина Войнова.

Декан факультету філології та журналістики Тетяна Вільчинська подякувала усім присутнім за те, що охоче долучаються до таких важливих ініціатив.

Вітальне слово декана факультету філології та журналістики Тетяни Вільчинської

На заставці: учасники читань — колектив кафедри загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ

Читаємо твір Ґабріелі Запольської

Читання відбувалися весело та натхненно. Твір виявився цікавим, учасники намагалися якомога краще передати сюжет та колорит написаного. Читали старанно, з інтонацією.

Великою несподіванкою для нас став виступ учнів 27-ї школи, які співали та читали поезію польською мовою. Вони продемонстрували, на якому високому рівні розвивається полоністика в Тернополі серед молодшого покоління.

Пісенний номер від учениць ЗОШ №27

Завершила акцію завідувачка кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Галина Бачинська, яка подякувала всім та нагородила призами з логотипом університету наймолодших, але точно не найменш вправних учасників читань і запросила на навчання в наш університет.

Завідувачка кафедри загального мовознавстів і слов’янських мов дякує усім присутнім

Спільне фото учасників читань

Дякуємо за такі натхненні ініціативи, які хочеться підтримувати та робити традиційними, та за те, що наш університет і кафедра стали місцем єднання великої кількості зацікавлених у полоністиці людей.

Кафедра загального мовознавства і слов’янських мов
факультету філології і журналістики ТНПУ