Робота секції «Науковці хіміко-біологічного факультету ТНПУ – Новій українській школі» в рамках Крайового освітянського форуму «Освіта–енергія майбутнього»
Робота секції «Науковці хіміко-біологічного факультету ТНПУ –

Новій українській школі» в рамках

Крайового освітянського форуму

«Освіта –енергія майбутнього»

26 вересня 2021 року в он-лайн режимі в рамках Крайового освітянського форуму «Освіта –енергія майбутнього» під візією «Нові грані розвитку освіти» успішно працювала секція «Науковці хіміко-біологічного факультету – Новій українській школі».

Відкриття роботи секції ''НАУКОВЦІ ХІМІКО-БІОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ''.
Відкриття роботи секції ''Науковці хіміко-біологічного факультету новій українській школі''

Розпочала роботу секції декан факультету, професор Дробик Н.М. з доповіддю «Ефективне функціонування факультету в системі «ЗВО – Школа». Надія Михайлівна розкрила різні напрямки партнерства колективу факультету із закладами освіти, які сприяють підвищенню професійної кваліфікації педагогів та формуванню контингенту здобувачів освіти за спеціальностями хіміко-біологічного факультету.

Наступним етапом роботи секції було представлення освітньо-професійних програм за новими спеціальностями та спеціалізаціми, що актуально для майбутніх абітурієнтів. Про досвід підготовки успішного вчителя за спеціальністю Середня освіта (Природничі науки) повідомили доц. Жирська Г.Я. та проф. Степанюк А.В. Зміна освітніх програм факультету як вимога часу та потреба сучасного абітурієнта – тема обговорення нових спеціалізацій «Нутриціологія» та «Лабораторний аналіз» в ОПП традиційних спеціальностей Середня освіта (Біологія та здоров’я людини) і Середня освіта (Хімія). Його цікаво організували доценти Барна Л.С., Барановський В.С., викладач Чень І.Б. Професор Пида С.В. повідомила про удосконалення перспективної освітньої програми «Захист і карантин рослин».
Презентація освітніх програм

Презентація доповіді ''Поєднання теоретичного та практичного навчання впровадження результатів польових досліджень у навчальний процес''.

Значна увага була приділена проблемі «Навчання через дослідництво – ключовий підхід до організації освітнього процесу на факультеті». До обговорення цієї проблеми була залучена значна частина викладачів кафедри ботаніки і зоології та кафедри хімії та методики її навчання, які наочно продемонстрували свій досвід залучення студентів і школярів до практичної та науково-дослідницької діяльності. Зокрема, представлені наступні аспекти організації освітнього процесу. «Екскурсія як важлива форма організації навчання з предметів природничої освітньої галузі», де викладач Яворівський Р.Л., доценти Голіней Г.М., Мацюк О.Б., Герц Н. В. здійснили презентацію гербарного фонду, зоологічного музею та новоствореного Біблійного саду. «Формування дослідницької компетентності з використанням експериментальних методів у фізіологічних та генетичних дослідженнях» цікаво презентували проф. Пида С.В. та доц. Крижановська М.А.

Надзвичайно цікавою і грамотно структурованою була презентація «Поєднання теоретичного та практичного навчання: впровадження результатів польових досліджень у навчальний процес» (доценти Конончук О.Б., Мацюк О.Б.). Захоплююче представили тему «Експериментальні задачі та досліди з хімії як засіб формування дослідницької компетентності здобувачів освіти» доценти Барановський В.С., Гладюк М.М., Хоменчук В.О., Тулайдан Г.М., Симчак Р.В.

З темою «Використання мобільних додатків при вивченні дисциплін природничого циклу» виступив доцент Герц А.І., який вперше в університеті розробив мобільний додаток «Chem@BioFaculty», що уже успішно використовується викладачами та здобувачами для організації освітнього процесу та викладання деяких освітніх компонентів.

Презентація мобільного додатку «Chem@BioFaculty».
Презентація мобільного додатку «Chem@BioFaculty»

Сподіваємося, що робота секції хіміко-біологічного факультету була продуктивною і корисною для обміну досвіду з колегами-педагогами, налагодження партнерства із закладами загальної середньої та професійної освіти. Хіміко-біологічний факультет має ще багато ідей для розвитку нових граней освіти і відкритий для співпраці й академічної мобільності.

доцент кафедри загальної біології та
методики навчання природничих
дисциплін Жирська Г. Я.