ЗМІ про нас. Участь ТНПУ у засіданні круглого столу «Збараж. Історія міста через призму життя його видатних представників»
ЗМІ про нас

Участь ТНПУ у засіданні круглого столу
«Збараж. Історія міста через призму життя
його видатних представників»

Нещодавно Національний заповідник «Замки Тернопілля» в Білокамінному залі Збаразького замку провів Круглий стіл на тему: «Збараж. Історія міста через призму життя його видатних представників».

Основними питаннями, що розглядалися стали дослідження та популяризація пам’яток міста, проблеми та перспективи збереження культурної спадщини, залучення до вивчення та пізнання рідного краю широких верств населення. У роботі заходу прийняли участь директори: загальноосвітньої школи, ліцею, бібліотеки, районного комунального територіального центру соціального обслуговування, співробітники пам’яткоохоронних установ, студенти ТНПУ ім. В.Гнатюка, священики, вчителі, наукові співробітники, екскурсоводи, краєзнавці.

Повна версія тут

Начальник відділу туризму та охорони культурної спадщини Збаразької міської ради, випускник ТНПУ  Підставка Руслан Володимирович представиив доповідь на тему: «(Не)Відомі люди Збаражчини ХVІ-ХХ ст.». Він зазначив, що дослідження історії Збаража, як і будь-якого іншого населеного пункту, неможливе без вивчення біограм життєпису відомих (і не дуже) представників нобілітету міста, які залишили помітний слід в його культурі, архітектурі, економіці та інших сферах суспільного життя. І таких людей в становленні Збаража було дуже багато.

Надзвичайно цікавим став виступ Мигалевич Марії, магістрантки історичного факультету ТНПУ ім. Володимира Гнатюка, з доповіддю «До питання датування першої літописної згадки про Збараж». Марія стверджує, що датування першої згадки про Збараж 1211 р. не відповідає дійсності і є наслідком буквального прочитання літопису без звірки даних з іншими джерелами.

Продовжив роботу Круглого столу випускник ТНПУ Салук Володимир Богданович, старший науковий співробітник Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини на тему: «Пам’ятки про Перші визвольні змагання на Збаражчині». Багата на історичні події Збаражчина так само яскраво представлена у пам’ятках і місцях важливий для України період Перших визвольних змагань. Наразі усі об’єкти перебувають у доброму стані, але не можна сказати що історичні факти про них є вичерпними. Науковець презентував книгу "Боротьба за укр. державність 1917-1921 рр. на Тернопільщині: місця пам'яті".

В рамках круглого столу було відкрито книжкову виставку «Збараж. Історія міста», а також фото-виставку світлин «Збараж в старих світлинах», з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля».

Під час роботи Круглого столу панувала дружня атмосфера, велися дискусії, в результаті яких піднімалися питання, що потребують додаткових досліджень, а також обговорювались цікаві факти з історії краю та життя відомих і маловідомих людей нашого міста.

Наукова співробітниця
Національного заповідника