На факультеті філології і журналістки ТНПУ ім. В. Гнатюка вшанували захисників України (ФОТО)

На факультеті філології і журналістки
ТНПУ ім. В. Гнатюка
вшанували захисників України

У переддень Дня захисників і захисниць України, який відзначається 14 жовтня, в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулася зустріч студентів та викладачів факультету філології і журналістики з учасником бойових дій Валерієм Волинецем, головною спеціалісткою Відділу в Тернопільській області Міністерства у справах ветеранів України Іриною Скасків та психологинею Центру психологічної допомоги для учасників АТО та їх сімей, волонтеркою Ніною Дунець.

З вітальним словом до слухачів звернулася декан факультету Тетяна Пилипівна Вільчинська, закцентувавши увагу на сакральності цієї дати для українців, які 14 жовтня святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника і захисниці України.

«Я хочу, щоб ми пам’ятали про тих, хто дає нам можливість сьогодні перебувати в аудиторії, про тих, хто на передовій, про тих, хто у військових госпіталях», – підкреслила Тетяна Пилипівна.

Тетяна Пилипівна Вільчинська виступає з привітальним словом

Далі модерувала захід Надія Леонідівна Сеньовська, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри педагогіки та менеджменту освіти, письменниця, яка наголосила, наскільки важливо випускникам факультету вміти правильно доносити інформацію про такі важливі моменти як Євромайдан і війна на сході України. Закликала студентів до волонтерської діяльності, а також порекомендувала їм книги, які додадуть більше інформації про російсько-українську війну, ознайомлять з історіями солдатів і їх батьків, покажуть фотографії, що відображають емоції людей на війні і після неї.

Надія Леонідівна Сеньовська, модераторка заходу, дає настанови студентам

Ветеран АТО, учасник бойових дій Валерій Волинець розповів про труднощі і небезпеки, з якими зіткнувся на війні, про життя, коли повернувся додому. Подякував волонтерам за допомогу військовим та школярам за надіслані листи солдатам, які морально підтримували воїнів, надихали на боротьбу, мотивували до подвигів. Особливо звернув увагу слухачів на значення інформації, яка лунає з різних медіа, і впливає на свідомість українців. Заявив, що для того, щоб перемогти ворога – потрібно чинити йому опір на всіх фронтах: військовому, дипломатичному, інформаційному, економічному тощо.

Валерій Волинець ділиться досвідом зі студентами (1)
Учасник бойових дій Валерій Волинець ділиться досвідом зі студентами

Ірина Скасків підтримала пана Валерія, заявивши: «Ми найбільше уваги маємо приділяти зараз тим, хто відстоює наші кордони, хто продовжує боротьбу на інформаційному фронті. І кожен з вас також може стати трішечки захисником і допомогти тут, в тилу, нашим захисникам. Навіть тим, що читати і писати про них».

Ірина Скасків розповідає про життя на війні

Психологиня і волонтерка Ніна Дунець проінформувала студентів про особливості спілкування з ветеранами і виділила три найголовніших принципи: повага, прийняття і терпіння.

На завершення заходу студенти висловили подяку та шану захисникам за готовність ціною власного життя захищати незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України. Також відзначили, що День захисника і захисниці нагадує присутнім про громадянський обов'язок і важливе громадянське призначення та подарували гостям пісню «Мальви» у виконанні студентки Наталії Семчишин.

Учасники заходу

Студентка групи Ж-21