У ТНПУ відбулося зібрання в межах дискусійної платформи «Словесники» (ФОТО)

У ТНПУ відбулося зібрання

в межах дискусійної платформи

«Словесники»

У ТНПУ ім. В. Гнатюка відбулося зібрання в межах дискусійної платформи «Словесники».

Мета заходу  – презентація актуальних методик сучасного уроку української словесності, збагачення методичного інструментарію вчителів, формування мотивації до інноваційної діяльності, професійної мобільності, саморозвитку та самореалізації.

Чергове засідання дискусійної платформи

Кафедра української мови та методики її навчання сердечно дякує всім учителям, колегам-науковцям за участь у дискусії. Висловлюємо щиру подяку консультанту Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх  інновацій і моніторингу,   асистенту кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка Лесі Олексіївні Гапон за організацію зібрання, професійність та ініціативність.

Леся Гапон схарактеризувала  стратегії формування ціннісних орієнтирів на уроках української словесності
Леся Гапон схарактеризувала  стратегії формування ціннісних орієнтирів на уроках української словесності

Із вітальним словом виступила декан факультету філології і журналістики Тетяна Пилипівна Вільчинська, яка закцентувала увагу на викликах, пов’язаних із концепцією НУШ, значущості учителів-словесників, стейкголдерів освітніх програм, роботодавців, які працюють над оптимізацією якості підготовки здобувачів.

Завідувач кафедри української мови та методики її навчання Ольга Ігорівна Петришина відзначила перманентний зв'язок і важливість співпраці колективу викладачів-філологів та учителів закладів загальної середньої освіти під час практичної підготовки студентів, роботи над методичними розробками, організацією конференцій із проблем лінгводидактики. Гармонійність «тріади здобувач – викладач – учитель» забезпечує ефективність підготовки майбутніх словесників, сприяє глибокому теоретичному осмисленню реалій сучасного освітнього простору, розробці ефективних технологій і методик навчання української мови та літератури.

Організатори платформи:

кафедра української мови та методики її навчання ТНПУ ім.В.Гнатюка (завідувач О.І.Петришина);

Тернопільський комунальний методичний центр науково-освітніх інновацій і моніторингу (директор Г.І.Литвинюк).

Ольга Петришина представила відкриту дискусійну платформу «Словесники» як осередок професійного зростання вчителів-філологів.

Ольга Петришина представила відкриту дискусійну платформу «Словесники»

Спікерами виступили фахівці у галузі словесності:

Катерина Молодик – учитель української мови й літератури Черкаського гуманітарно-правового ліцею, переможець Усеукраїнського конкурсу «Учитель року 2021» поділилася десятьма секретами успіху уроку української мови.

Руслана Петрокушин – учитель української мови й літератури, директор Тернопільської спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов, переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2018», член журі Усеукраїнського конкурсу  «Учитель року 2021» окреслила методичні домінанти уроку української словесності.

Леся Гапон – консультант Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх  інновацій і моніторингу, асистент кафедри української мови та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка  схарактеризувала  стратегії формування ціннісних орієнтирів на уроках української словесності.

Катерина Молодик - учитель української мови й літератури Черкаського гуманітарно-правового ліцею

Викладачі радіють продуктивній співпраці із учителями-практиками та здобувачами факультету філології і журналістики.

Завідувач кафедри української мови
та методики її навчання