ЗМІ про нас. Подія осені на Тернопільщині – Крайовий форум освітян

Подія осені
на Тернопільщині –
Крайовий форум освітян

26 вересня у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка успішно відбувся щорічний Крайовий форум освітян «Освіта - енергія майбутнього. Нові грані розвитку освіти». Пленарне засідання онлайн успішно модерував ректор ТНПУ, член-кореспондент НАПН України Богдан Буяк. Учасників Форуму вітали заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Артем Артюхов, начальник управління Державної служби якості освіти України у Тернопільській області Наталія Моравська, начальник управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома, інші поважні особи.

Учасники форуму брали участь у чотирьох стратегічних панелях:
  • «Тактика: якість сучасної освіти: час змін та оцінок»;
  • «Традиції: наступність та якість неперервної освіти (співпраця ТНПУ з фаховими коледжами)»;
  • «Технології: стратегія і тактика SMART- ЗВО»;
  • «Таланти: культура освітніх інновацій: досконалість викладання vs результативність навчання».
Освітяни з усієї України працювали у 25 секціях: «Дошкільна освіта: У дошкіллі важливий кожен!», «Психологія: Психологічні інновації дистанційної освіти», «Центр педагогічного консалтингу: Кібербулінг», «Центр педагогічного консалтингу: Секрети професійної саморегуляції педагога», «Інклюзивно-ресурсний центр: Інклюзивна компетентність педагога», «Сфера обслуговування технологій та охорони праці: Вивчення практикоорієнтованих дисциплін технологічної освіти в умовах змішаного навчання», «Машинознавство і транспорт: Інформаційні технології у підготовці сучасного педагога в галузі транспорту», «Цифрові технології професійної діяльності сучасного педагога», «Історія та археологія: Інноваційний вимір сучасної історичної освіти» та інших, які по-єднали ідеї традицій і новаторства у підготовці сучасних фахівців освітньої галузі.

Спікери розповіли про сучасний стан розвитку освіти, окреслили ряд методичних рекомендацій щодо роботи на освітянській ниві. Понад 2500 учасників форуму обмінялися досвідом, спільно обговорили актуальні проблеми освіти. Цікаві майстер-класи, вебінари, тренінги, дискусії об’єднали усіх присутніх у єдину освітянську родину.

Сторінка друкованого видання "Освіта і суспільство"

Оксана ПИСАРЧУК,
заступник декана факультету педагогіки
і психології ТНПУ, кандидат педагогічних наук, доцент

За матеріалами Всеукраїнської газети «Освіта і суспільство» (№9 (42), вересень 2021).
Інформаційне, науково-популярне, публіцистичне видання.