У ТНПУ провели онлайн семінар–тренінг з реабілітації  дітей із особливими потребами
У ТНПУ провели онлайн
семінар–тренінг з реабілітації
дітей із особливими потребами

28 жовтня 2021 року кафедра фізичної реабілітації та безпеки життєдіяльності ТНПУ провела онлайн семінар–тренінг з реабілітації  дітей із особливими потребами.

У заході прийняли участь студенти усіх курсів бакалаврського і магістерського рівнів вищої освіти (денної і заочної форм навчання) спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» та викладачі кафедри.

Семінар-тренінг розпочала фізичний терапевт Центру реабілітації Тернопільської обласної дитячої лікарні, випускниця кафедри Віцентович Марія. Вона цікаво розповіла про свою діяльність, представила змістовну презентацію на тему «Сучасні фізіотерапевтичні підходи до реабілітації дітей грудного віку з руховими порушеннями». Під час презентації Марія продемонструвала спеціальні методи обстеження та реабілітації дітей з руховими порушеннями у вигляді відеороликів із своєї практичної роботи.

Oнлайн семінар–тренінг з реабілітації  дітей із особливими потребами

Продовженням питання активації дітей з фізичними вадами та входження їх у суспільство стала зустріч з випускником кафедри 2014 року Віктором Ворком. Ще із студентської лави він почав працювати у Тернопільському регіональному центрі з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» на посаді тренера-викладача. Із числа дітей з особливими потребами підготував майстрів спорту, кандидатів в майстри спорту. Його вихованка (Ільєнко Єлизавета, КМС (стрибки у довжину, висоту, біг 100 м)) є в резерві збірної команди України, претендентка на участь у Чемпіонаті Європи 2022.

Oнлайн семінар–тренінг з реабілітації  дітей із особливими потребами

Віктор наголосив на тому, що в роботі йому  допомагають знання і вміння, отримані в університеті. Серед них  особливості роботи з дітьми при  рухових порушеннях,  використання засобів і методів фізичної реабілітації  спортсменів у процесі відновлення після тренувань, травм і захворювань.

Виступи випускників викликали жвавий інтерес в учасників семінару-тренінгу. Їх цікавило студентське життя випускників, специфіка роботи з дітьми з фізичними  вадами  перших років життя. А також процес залучення дітей з фізичними  вадами  до занять спортом, методичні особливості проведення тренувального процесу. На всі запитання шановні випускники давали вичерпні відповіді. Особливу увагу звертали на значення в їх професійній кар’єрі знань і практичних навичок, отриманих у стінах університету, мотивуючи студентів до наполегливості в навчанні для здобуття обраного фаху.

Студенти подякували за змістовний, цікавий семінар-тренінг учасникам і організаторам заходу.

Барладин Ольга Романівна,
кандидат медичних наук, доцент кафедри
фізичної реабілітації і безпеки життєдіяльності