Проєкт «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті»:   рефлексії та обговорення в ТНПУ (ФОТО)

Проєкт «Зміни педагогічних факультетів
 у 21 столітті»:

рефлексії та обговорення в ТНПУ

4.11.2021 року на базі кафедри іноземних мов відбувся розширений семінар за участю магістрантів філологічного, психолого-педагогічного факультетів, факультету іноземних мов та циклової комісії з педагогічної освіти, а також науково-педагогічних працівників ТНПУ, Київського університету імені Бориса Грінченка, Фахового коледжу «Універсум».

За результатами освітньої поїздки в Університет імені Масарика в Брно та Університет Томаша Баті у Зліні (Чеська Республіка, 11-15 жовтня 2021 року) доцент кафедри Ірина Юріївна Левчик запропонувала інтерактивну презентацію європейського досвіду підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти із проєкцією на підготовку аспірантів в Україні. З-поміж іншого було акцентовано увагу на перспективні освітні (наукові) програми, зокрема міждисциплінарні, які активно впроваджують прогресивні країни європейського простору вищої освіти. Зазначено, що розвиток таких програм в Україні відкриє нові професійні та академічні права майбутнім фахівцям та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності національної системи вищої освіти в цілому.

Висвітлення освітнього контексту програм PhD

Жваву дискусію та низку запитань, адресованих спікерці, викликали узагальнення про академічні права здобувачів PhD-рівня, передбачені для осіб, які здобули освіту з урахуванням відповідної галузі, спеціальності, предметної області, академічну мобільність у контексті інтернаціоналізації вищої освіти тощо.

Доповідь про аспірантуру в умовах глобалізації та її значення для університету

Учасники обговорення ставлять гостроактуальні запитання

Участь викладачів у таких проєктах відкриває перспективи академічної співпраці з провідними університетами, дозволяє впроваджувати прогресивний досвід в освітній процес ТНПУ.

І.Ю.Левчик