Майбутні філологи ТНПУ про вишиванку як код української нації (ФОТО)

Майбутні філологи ТНПУ про вишиванку

як код української нації

Вишиванка – код української нації. Саме під такою назвою відбулася віртуальна екскурсія першокурсників факультету філології  і журналістики в етногалерею «Спадок» родини Демкур у рамках тижня кафедри української мови та методики її навчання.

Проф.Любов Струганець ознайомила з історією створення галереї. На основі сайту галереї схарактеризувала експонати. А це – вишиванки, давні етнічні українські строї, старовинні жіночі прикраси, колекційні рушники, козацькі та писані домашні ікони, глиняні вироби, рідкісні документи та ін.

Під час віртуальної екскурсії

Перегляд експозицій

Студенти під керівництвом доц.Олени Штонь підготували презентацію про свої вишиванки. На занятті розказали цікаві історії створення дорогих серцю вишитих сорочок.

Вишиванка Ірини Терещук від прабабусі.
Вишиванка Ірини Терещук від прабабусі

Вишиванка Ірини Салабун від прапрабабусі

Вишиванки у родині студентки Тетяни Осташук.
Вишиванки у родині студентки Тетяни Осташук

На закінчення заходу всі учасники переглянули відеоролик «Парад націй», що відображав модельний показ етнічних строїв з етногалереї «Спадок».

Студенти підсумували, що, одягаючи вишиту сорочку, кожен із нас демонструє не тільки її красу та унікальність, але й засвідчує свою приналежність до віковічної української культурної традиції.

Староста групи  СОУМа-12

факультету філології і журналістики