Мандрівний кінофестиваль «Докудейс» в ТНПУ (ФОТО)

Мандрівний кінофестиваль «Докудейс»
в ТНПУ

9 та 12 листопада на кафедру теорії і практики перекладу завітав Мандрівний кінофестиваль «Докудейс».  У рамках кінофестивалю студентам було презентовано нову книгу письменниці зі Збаража Іди Фінк «Сад відпливає».

Перекладачка Наталка Римська познайомила майбутніх перекладачів зі своєю новою роботою: «Оповідання Іди Фінк — історія за історією, розповідь за розповіддю — немовби розгортають перед читачем звичайність і буденність зла й добра. У книжці не знайдемо слова Голокост — бо це окреслення з’явилося щойно після війни.

Наталка Римська

Іда Фінк

Авторка повертається в той час, коли ще не було мови, здатної назвати те, що відбувається. Тексти Іди Фінк можна читати як хроніку знищення єврейського світу її рідного Збаража й околиць. «Написані пошепки», ці оповідання повертають жертвам Шоа імена й індивідуальні, неповторні людські риси. Тому творчість письменниці — важливе джерело знання про істо­рію наших міст і містечок. Мінімалізм і гранична точність розповіді переростає в універсальний запис людського досвіду в межових ситуаціях, коли доводиться вибирати між життям та смертю».

Дослідниця єврейської спадщини Тернопілля Тетяна Федорів розповіла про життєвий шлях Іди Фінк.

Тетяна Федорів

Місця пам'яті

Особливо цікавим був перегляд документального фільму «Дім режисера». Режисер фільмує тих, хто його оточує: двох будівельників-англійців, які зносять паркан між його домом та домом сусіда-пакистанця, бездомного словака та колумбійську прибиральницю, між якими спалахує кохання. Долі всіх героїв переплітаються в одному будинку, який випробовує уявлення про кордони та гостинність кожного з них.

Громадський діяч та керівник Мандрівного фестивалю Олександр Степаненко подискутував зі студентами на тему мультиетнічності сучасного суспільства, толерантного ставлення до різних народів та національностей.

Олександр Степаненко

Ми завжди раді бачити Мандрівний кінофестиваль у нас в гостях!

Доцент кафедри теорії і практики перекладу
Наталія Іванівна Пасічник