В центрі післядипломної освіти ТНПУ успішно завершилися   курси вчителів за програмою «Природничо-наукова компетентність вчителя НУШ» (ФОТО)

В центрі післядипломної освіти ТНПУ
успішно завершилися

курси вчителів за програмою
 «Природничо-наукова компетентність
вчителя НУШ»

В центрі післядипломної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка з 2 листопада по 16 листопада 2021 року підвищували свою кваліфікацію педагоги, які викладатимуть навчальні предмети природничої галузі у 5-6 класах з нового навчального року. Мета курсів: підготовка вчителів природничої галузі до реалізації Державного стандарту базової середньої освіти на засадах Нової української школи, удосконалення фахових компетентностей для роботи в класах адаптивного циклу.

Першими слухачами курсів за цією програмою стало 24 учителів закладів освіти, підпорядкованих відділу освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради Волинської області. Навчання відбувалося в дистанційній формі на платформах Zoom та Meet.

Під час настановчої конференції керівник центру післядипломної освіти і натхненник цього напрямку діяльності ТНПУ професор Калаур С.М. познайомила усіх учасників співпраці, представила керівників груп професора Степанюк А.В. і доцента Жирську Г.Я., викладача курсів доцента Міщук Н.Й., повідомила про особливості організації роботи курсів.

Настановчу конференцію для організації роботи курсів провела керівник центру післядипломної освіти професор Калаур С.М.

З метою підвищення кваліфікації вчителів природничої галузі щодо реалізації вимог Державного стандарту базової середньої освіти на засадах НУШ викладачі застосовували різноманітні форми, методи і прийоми онлайн-навчання: інтерактивні лекції з елементами майстер-класу, тренінги, різні форми дискусій, проєктні технології, моделювання, практичні завдання тощо. Зміст роботи був спрямований на:

- ознайомлення із моделлю природничої освіти в НУШ на засадах компетентнісного підходу;

- набуття досвіду використання дослідницьких методів у адаптаційному циклі природничої освіти;

- розвиток умінь використання інноваційних технологій для активізації пізнавальної діяльності здобувачів у процесі вивчення інтегрованих курсів «Пізнаємо природу», «Природничі науки» на основі діяльнісного підходу;

- розвиток цифрової компетентності щодо використання сучасних інструментів для організації різних видів навчання інтегрованих курсів та оцінювання його результатів.

Приємні емоції на обличчях учасників курсів по завершенню заняття

Приємно відзначити, що всі педагоги – слухачі курсів – були активними під час проведення занять, старанними і відповідальними щодо виконання практичних завдань, ділилися досвідом власної педагогічної діяльності, емоційно дискутували щодо проблем сучасної природничої освіти та шляхів їх вирішення. Слухачі курсів навчилися організовувати активну пізнавальну діяльність школярів, застосовувати сучасні інтерактивні методи і прийоми розвитку критичного мислення (наприклад, «Три стільці Уолта Діснея», «Шість капелюхів» тощо), використовувати цифрові інструменти організації різних видів навчання інтегрованих природничих курсів та оцінювання його результатів.

Під час навчальних дискусій слухачі активно висловлюють свої думки

Сподіваємося, навчання в центрі післядипломної освіти ТНПУ було цікавим і корисним для педагогів Маневицької селищної ради Волинської області.

Висловлюємо подяку начальнику відділу освіти, молоді та спорту Маневицької селищної ради Буско В.М. за сприяння у роботі курсів

Колективне фото слухачів та наставників - на згадку!

Програма підвищення кваліфікації «Природничо-наукова компетентність вчителя НУШ» пройшла апробацію і ми готові до її реалізації з наступними групами слухачів курсів для вчителів природничої галузі.

Доцент кафедри загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін
Жирська Г.Я.