Відбулось планове онлайн-засідання ректорату ТНПУ
Відбулось планове
онлайн-засідання
ректорату ТНПУ

Сьогодні, 19 листопада, відбулось чергове онлайн-засідання ректорату Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. «Про соціальні активності студентської молоді» доповідав начальник відділу у справах молоді ТНПУ, доцент В.Л. Брославський.

Володимир Любомирович зазначив, що студентська молодь ТНПУ завжди вирізнялася активною соціальною позицією та ефективною участю в житті міста та країни. В останні роки швидкі темпи модернізації освіти, політичне становище нашої держави, воєнні події на сході країни, пандемія  тощо безумовно вплинули  на формування в молоді соціальної культури і дещо змінили її напрями.

Онлайн-засідання ректорату ТНПУ 19.11.2021

Доповідач виокремив 6 напрямів:

Перший напрям – активність у соціальних та громадських проєктах.
Наші студенти – активні учасники обласних та всеукраїнських проєктів соціального та громадського спрямування. Так, серед номінантів проєкту «Гордість Тернопілля» велика кількість представників ТНПУ (майже 60%)– наших випускників та студентів. Така презентативна вибірка підкреслює значення ТНПУ для усіх сфер нашої області.

Цьогоріч стартував у ТНПУ дитячий літній табір «Промінчик». З дітьми професійно  працювали студенти факультетів педагогіки і психології, іноземних мов, музичного мистецтва і фізичного виховання.
За участі студентів факультету педагогіки і психології успішно працює інтерактивно-розвивальна кімната кімната «Смайлик-ТНПУ».
Участь студентів в акції «Я ДОНОР».

Онлайн-засідання ректорату ТНПУ 19.11.2021

Другий напрям – мистецькі ініціативи.
Загальноміські флешмоби, літературні вечори у бібліотеках, музеях, фестивалі, конкурси, творчі проєкти не проходять без участі наших студентів, зокрема студентів факультету мистецтв.

Третій напрям – екологічні ініціативи.
Студенти ТНПУ – активні учасники акцій з охорони довкілля, висадження дерев тощо.
Активісти студентського руху з охорони природи «ECO-LIFE», який функціонує при кафедрі геоекології ТНПУ долучились до Всеукраїнської акції «Зелена країна». Цього року в рамка акції «Зелена країна» студенти географічного факультету спеціальностей Екологія та науки про Землю висадили близько 3,5 тис. саджанців дуба.

Четвертий напрям – спортивні проєкти.
Наші студенти – олімпійські чемпіони, чемпіони світу та Європи з різних видів спорту. Вони тісно співпрацюють зі спортивними товариствами і клубами міста та області. Є учасниками спортивних проєктів, конкурсів та флешмобів.
Зокрема, цьогоріч ТНПУ став першим з педагогічних вишів на Універсіаді України з легкої атлетики.

П’ятий напрям – співпраця з реабілітаційними центрами, дитячими та геріатричними будинками,  благодійними та громадськими організаціями.
Так студенти-журналісти ТНПУ нещодавно відвідали Тернопільський обласний центр комплексної реабілітації і подарували логопедичні дзеркала.
Традиційно до Новорічних та Різдвяних свят студенти університету організовують благодійні збори коштів для дітей з дитячого будинку «Малятко».
Співпрацюють наші студенти і з Благодійним фондом Карітас.

Шостий напрям –  благодійні ініціативи.
1. Допомога захисникам.
Від початку воєнних дій волонтерство наших студентів стає масштабною благодійною ініціативою на Тернопіллі. За всі роки студенти сплели більш ніж 10 тис. квадратних метрів сітки. Три останні маскувальні сітки студенти-історики сплели під час локдауну. Крім сіток, студенти передавали великодні та різдвяні гостинці, техніку тощо.
2. Допомога медикам.
Студенти ТНПУ активно допомагали медзакладам Тернополя у боротьбі із пандемією COVID-19, підтримували студентів-іноземців та ветеранів університету (зокрема, передали на Великдень продукти для великодніх кошиків). На факультетах (ІПФ, ФПП)  шили маски,   друкували за допомогою 3-D принтера захисні щитки багаторазового використання, перехідники для апаратів штучної вентиляції легень та компоненти противірусних масок та систем дихання тощо.
Hаші студенти стали засновниками Всеукраїнського порталу допомоги людям під час Covid-19.
3. Допомога хворим дітям.

Онлайн-засідання ректорату ТНПУ 19.11.2021

У вересні Студентський уряд спільно з Профкомом студентів ТНПУ організували благодійний кінoвечір прoстo неба. Наші студенти мали змогу у чудовій дружній атмoсфері переглянули фільм «1+1» та зрoбити дoбру справу – пoжертвували кoшти на лікування Максимка Антoнишина та Oлівії Зубик -хворих дітей наших випускників.

Студенти – активні учасники благодійної акції «кольорові шкарпетки» -  кошти на оздоровлення дітей з синдромом Дауна.

Онлайн-засідання ректорату ТНПУ 19.11.2021

Щиро дякуємо студентам за активність, ініціативність та небайдужість.

Ви найкращі! А ТНПУ завжди з вами!

Пресслужба ТНПУ