На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ
відбулася лекція професорки РДГУ
за програмою академічної мобільності
На хіміко-біологічному факультеті Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка започатковано освітній проєкт «Трибуна гаранта», який передбачає зустрічі студентів та науково-педагогічних працівників з гарантами і стейкхолдерми освітніх програм, лекції та майстер-класи науковців з установ-партнерів академічної мобільності, тренінги і майстер-класи учителів-практиків закладів загальної середньої освіти, науково-практичні та навчально-методичні семінари і конференції тощо.
17 листопада 2021 року гаранти ОПП Середня освіта (Природничі науки) та Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія) організували для здобувачів як першого (бакалаврського), так і другого (магістерського ) рівнів зустріч з молодою й успішною докторкою педагогічних наук, професоркою, завідувачкою кафедри природничих наук з методиками навчання Рівненського державного гуманітарного університету, експерткою НАЗЯВО Грицай Наталією Богданівною. Знаний в наукових колах педагог прочитала лекцію на тему: «Технологія «майстерня» на уроках біології». Спочатку науковець з Рівного розкрила витоки і сутність цієї технології, яка успішно застосовується у французьких закладах освіти, розкрила її значення для комплексного розгляду різноманітних проблем природи.
Гість ТНПУ - лектор з РДГУ професор Грицій Н.Б. починає лекцію в хорошому настрої і доброму гуморі
Доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри природничих наук з методиками навчання Рівненського державного гуманітарного університету Грицай Наталія Богданівна
Далі проф. Грицай Н.Б. запросила присутніх на онлайн-урок на тему «Квітка – генеративний орган рослини», на якому здобувачі освіти мали можливість пройти всі етапи навчальної технології «майстерня». Студентів особливо вразила робота з відчуттями, що сприяє опосередкованому біологічним змістом впливу на формування особистості школярів.
Під час проведення майстер-класу за темою уроку "Квітка - генеративний орган рослини"
Технологія також сприяє їхній соціалізації завдяки використанню спеціальних прийомів залежно від змісту навчального матеріалу; формуванню навичок моделювання під час застосування знань; розвитку уяви, фантазії, творчості в процесі афішування отриманих знань; вихованню активної життєвої позиції громадянина через залучення до природоохоронної діяльності тощо. Майбутні педагоги навчилися інтегрувати у запропонованій технології не лише різні види природничо-наукового і гуманітарного знання, а й різноманітні види діяльності школярів.
Підсумки зустрічі підводить гарант ОПП Середня освіта (Природничі науки) доктор педагогічних наук, професор ТНПУ Степанюк Алла Василівна
Сподіваємося, що здобувачі освіти хіміко-біологічного факультету ТНПУ отримали приємний подарунок на Міжнародний День Студентів. Висловлюємо щиру вдячність шановній Наталії Богданівні за прочитану змістовну лекцію і проведений майстер-клас для майбутніх педагогів – студентів хіміко-біологічного факультету ТНПУ і бажаємо їй міцного здоров’я, творчих і наукових здобутків, особистого щастя і кар’єрного росту! До нових зустрічей!
Доцент Жирська Г.Я.,
кафедра загальної біології
та методики навчання природничих дисциплін