Зустріч студентів ТНПУ із журналісткою-розслідувачкою Марією Ревер (ФОТО)

Зустріч студентів ТНПУ

із журналісткою-розслідувачкою

Марією Ревер

У межах навчальної дисципліни «Журналістський фах: аналітична журналістика та кореспондентська діяльність» для студентів другого курсу спеціальності «Журналістика» була проведена онлайн-зустріч із журналісткою Марією Ревер. Вона працює в інтернет-виданні «Наші гроші. Львів» єдиному незалежному центрі журналістських розслідувань у Львівській області.

Видання Наші гроші. Львів

Марія Ревер у 2020 році отримала перемогу в національному конкурсі професійної журналістики «Честь професії» в номінації «Найкраща аналітика в локальному медіа». Під час зустрічі зі студентами вона про свій успіх згадує так: «Розслідування під назвою «Усе пішло не за планом» – аналітика про генеральний план міста Львова. Точно пам’ятаю, що я не дуже хотіла його писати. Було багато цифр, ми з командою тоді перевірили велику кількість документів, розслідування пройшло серйозний фактчек. Для мене було несподіванкою, коли матеріал читачам дуже сподобався».

Журналістка Марія Ревер нагороджена у конкурсі Честь професії
Журналістка Марія Ревер нагороджена у конкурсі "Честь професії"

Марія Ревер розповіла студентам, що в розслідуваній журналістиці фактчек дуже важливий. «Робота з документами та пошуковими серверами, розмова з людьми та поїздки – складова моєї роботи», – поділилася робочими буднями спікерка.

Про труднощі

«З людьми інколи дуже важко говорити. Бувало по 40 хвилин мені розповідали різноманітні історії. Спочатку це здається страшно, а потім ти стаєш впевненим у собі та матеріалі».

Про погрози

«За останні 4 роки моєї роботи погроз не надходило, в суд на мене не подавали. Бувало, що телефонували та просили зняти матеріал, але ми цього ніколи не робили». На запитання студентів про те, як психічно та фізично убезпечити себе під час роботи над журналістським розслідуванням журналістка відповіла так: «На розслідування журналісти ніколи не виїжджають самі. Добрий матеріал з аргументацією, доказами та хороша репутація – найкращий захист».

Марія Ревер продемонструвала сайти, які допомагають знаходити та перевіряти дані для написання журналістських розслідувань. Щодня вона використовує у своїй роботі «Реєстр судових рішень», «Судова влада України», «YouControl», «Реєстр нерухомого майна», «Реєстр юридичних осіб» та «Держгеокадастр»
.

Студенти занотовують почуту інформацію

За час проведений корисно та цікаво студенти голосно дякували та аплодували Марії Ревер. Головним ініціатором та організатором зустрічі була викладачка кафедри журналістики Наталя Василівна Драган-Іванець.

Студентка групи Ж-21

Осадчук Єлизавета