В ТНПУ провели інформаційний дайджест «Об’єднаємо зусилля   в боротьбі проти насилля!» (ФОТО)
В ТНПУ провели інформаційний дайджест

«Об’єднаємо зусилля

в боротьбі проти насилля!»

Вже другий рік поспіль майбутні журналісти ініціювали проведення інформаційного дайджесту  «Об’єднаємо зусилля в боротьбі проти насилля!», що відбувається у межах щорічної Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства», до якої вже восьмий рік поспіль долучається наш університет.

1 та 2 грудня  в рамках курсу «Ґендер у ЗМІ» (викладач - канд.пед. наук, доц.С.Т.Вихор) студентки групи ЖУР-3 факультету філології і журналістики Заблоцька Вікторія, Грицишин Остап, Іноземцева Юля, Онисько Аліна, Липчак Олеся, Футрак Марія, Пастир Аліна, Стрілець Вікторія, Бончук Наталя, Колеснік Яна провели вебінари з презентацією «Об’єднаємо зусилля в боротьбі проти насилля!» в онлайн-режимі.

До проведення інформаційного дайджесту  було залучено більше 100 студентів фізико-математичного та географічного факультетів, факультету педагогіки і психології. Студенти наголосили, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, віку, раси, інвалідності тощо є порушенням  основоположних прав та свобод людини загалом, ознайомили присутніх із правовими засадами попередження насилля.

Асоціації учасників на слово ''насильство''

Інформування про результати дослідження, проведеного ОБСЄ в Україні щодо насильства над жінками

Результати дослідження, проведеного ОБСЄ в Україні щодо насильства над чоловіками

В процесі обговорення було визначено сутність, види ґендерного насилля.  Значний інтерес викликали розповіді про «вбивство честі», примусову стерилізацію, лапідацію, питання протидії  ґендерно-зумовленому насильству. Тести, завдання на відповідність, використання онлайн-сервісу "Mentimetr", кейс-метод стали родзинкою вебінарів.

Організатори вебінару інформують про аб'юзивні стосунки

Приклади гендерного насильства у світі.
Приклади гендерного насильства у світі

В обговоренні брали участь також співробітники Центру ґендерних досліджень та впровадження політики рівних прав і можливостей університету. Керівниця Центру доцентка кафедри психології Ольга Кізь наголосила, що студенти на волонтерських засадах методом «рівний-рівному» роблять дуже важливу справу, ініціюючи такі вебінари-тренінги в молодіжному середовищі з метою запобігання та протидії  домашньому та гендернозумовленому насильству.

Сподіваємося, що проведення вебінарів у межах щорічної Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» студентами-журналістами стане доброю традицією!

Студентка ЖУР-3 факультету філології і журналістики
Вікторія Заблоцька,

канд. пед. наук., доцентка кафедри педагогіки
та менеджменту освіти факультету педагогіки і психології