Академічна мобільність і професійне психологічне благополуччя: гостьова лекція професорки ТНПУ (ФОТО)

Академічна мобільність

і професійне психологічне благополуччя:

гостьова лекція професорки ТНПУ

Традиційно наприкінці навчального семестру і календарного року підводяться необхідні підсумки індивідуальної та командної наукової, науково-методичної діяльності. Й саме в цей період була реалізована зручна можливість презентувати Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка (факультет педагогіки і психології, кафедру психології) науково-педагогічним працівникам та здобувачам вищої освіти одразу трьох ЗВО м. Кропивницький: Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» та Кропивницького фахового інженерного коледжу Кропивницького національного технічного університету.

Тема лекції – «Психологічна безпека та благополуччя студентства в умовах сучасності», формат – онлайновий полілог, змістове емпіричне наповнення – результати психологічних досліджень на вибірці студентства ТНПУ. На початку із вітальним словом до учасників звернулася в.о. проректора з наукової роботи ЦДПУ, докторка психологічних наук, доцентка Лілія Клочек. Вона наголосила на важливості різнобічної співпраці між закладами вищої освіти в умовах сучасності, коли посилюються вимоги до якості освіти та, зокрема, реального упровадження в освітній процес можливостей академічної мобільності.

З вітальним словом до слухачів лекції звертається Лілія Клочек - в.о. проректора з наукової роботи ЦДПУ

Лекція мала і теоретичні, і практичні складові. Спочатку були розкриті поняття «безпека» і «психологічна безпека», «благополуччя» і «психологічне благополуччя».

Триває теоретичний блок лекції

Далі розгорнулася дискусія про те, чим відрізняються поняття «щастя» та «психологічне благополуччя» і що саме є найважливішим чинником психологічної безпеки особистості. А на завершенні учасники науково-методичного дійства мали можливість пройти тематичний проєктивний тест з оперативною інтерпретацією його загальних результатів. Додаткове обговорення теоретичних понять та окремих малюнків паралельно відбувалося у чаті відеоконференції.

Обговорення результатів проєктивного тестування з позитивним впливом прийдешніх свят

Хочеться висловити вдячність, насамперед, доцентці кафедри психології ЦДПУ Ірині Радул за запрошення і належну організацію «гостьової» лекції. Приємно також наголосити, що значущим і сенсотвірним підсумком заходу став розгорнутий фідбек від науково-педагогічних працівників із різних ЗВО м.Кропивницький: зав. кафедри психології, проф.Євгенії Гейко і доц.Любові Галушко, доц.Тетяни Васецької, доц.Ірини Мельничук, доц.Ольги Міненко, ст.викл.Ірини Мамчур, ст. викл. Олени Близнюкової (ЦДПУ); доц. кафедри загальної підготовки та соціальної роботи Олени Шаумян (КІДМУ); ст.викл. циклової комісії економічних дисциплін Тетяни Григоренко (КІК).

Завершальний фідбек від науково-педагогічних працівників і здобувачів вищої освіти

Всі ми усвідомлюємо, що успішний професійний розвиток і саморозвиток – процес тривалістю у ціле життя! Крім того, це дуже важлива складова нашого психологічного благополуччя як системного стану фахівця. І тоді, коли такий розвиток стає співрозвитком, а переживання психологічного благополуччя колег та однодумців гармонійно доторкаються і перетинаються, твориться справді професійно щасливе середовище.

Професорка кафедри психології,
докторка психологічних наук