Студенти ТНПУ про досвід академічної мобільності від House of Europe за підтримки Британської ради (ФОТО)

Студенти ТНПУ
про досвід академічної мобільності
від House of Europe
за підтримки Британської ради

20 грудня 2021 року відбулась онлайн-зустріч учасниками проєкту «САМ×(ТНПУ+НПУ) = Досвідчений майбутній вчитель з транскультурною ідентичністю» (на основі міжінституційної угоди із Національним педагогічним університетом імені М.Драгоманова та фінансової підтримки Британської Ради в Україні в рамках програми SAM Україна від House of Europe).

Зі вступним словом до присутніх звернулася координаторка проєкту Галина Фальфушинська, яка розповіла про програму «САМ Україна», яку було реалізовано за підтримки Британської Ради та House of Europe. Познайомила із особливостями та головною місією програми - сприяти міжрегіональній академічній співпраці закладів вищої освіти та культурному діалогу молоді через короткотермінову академічну мобільність в межах України.

Вступне слово координаторки проєкту Галини Фальфушинської

Своїми враженнями від участі у програмі обміну поділились студенти факультету педагогіки і  психології, хіміко-біологічного та фізико-математичного факультетів, яким пощастило бути учасниками обміну.

Учасники онлайн-зустрічі

Зокрема, Оксана (студентка хіміко-біологічного факультету) розповіла про те, як стала учасником програми. Вона поділилася подробицями підготовки мотиваційного листа, наголосила на важливих деталях, як-от: власний досвід, освіта, здобутки, особисті якості, причини участі у програми. Також студентка розповіла про організаційні моменти, пов’язані із підготовкою до поїздки.

Теплі спогади учасників про перший день і насичену зустріч із координаторами проєкту в Національному педагогічному університеті М. Драгоманова та ректором професором В. П. Андрущенко, під час якої він поділився власними студентськими історіями і побажав гарного навчання. Особливо запам’яталася студентам його фраза про те, що знання і отриманий досвід залишаться з ними назавжди. А знайомство із студентським активом стало початком для плідної співпраці у науковій та соціальній сферах.

Про особливості навчання враженнями поділились студентки фізико-математичного факультету. Вони розповіли, що навчання на фізматі НПУ імені М. Драгоманова більш гнучке, а розклад може змінюватися – і це стало додатковою можливістю навчитися швидко реагувати на зміни, адаптуватися і креативити. Відвідування лабораторії інтелектуального розвитку, де учасники обміну разом із викладачами та студентами проводили заняття у гуртках з математики і фізики для дітей, стало хорошою педагогічною практикою для майбутніх вчителів.

Через 3 тижні навчання, відповідно до карантинних вимог, студенти перейшли на онлайн-форму. Проте, це не вплинуло на якість навчання. Екзамени також довелось здавати онлайн, та викладачі об’єктивно оцінювали їхні знання.

Студенти факультету педагогіки і психології відзначили, що проходження навчально-педагогічної практики в приватному дитсадку «Wonderland» , сприяло отриманню практичних умінь та навичок, а також збагатило їхній педагогічний досвід новими знаннями, необхідними для успішної реалізації себе у професії педагога-вихователя.

Навчально-педагогічна практика у приватному дитсадку «Wonderland» (м. Київ) студентів факультету педагогіки і психології.

Окрім навчання, учасники обміну мали чудову можливість познайомитись із м.Києвом – відвідали екскурсії знаковими місцями міста, Національний ботанічний сад імені М. Гришка, Музей науки, Національний академічний театр опери та балету України ім.Т.Г.Шевченка, весело та активно проводили вільний час з студентами-драгоманівцями. Програма мобільності SAM Україна назавжди залишила теплий слід у їхніх серцях.

Фото 6.png6

Під час виступів студенти розповіли про свої враження від навчання за програмою академічного обміну:

«Навчанням в НПУ, я та мої одногрупники дуже задоволені. Для нас це стало класною можливістю отримати нові знання, що знадобляться нам у професійній роботі. Ми побачили як навчаються в іншому університеті і перейняли їх досвід, це змотивувало нас ще більше. Професійні поради викладачів стали для нас, як майбутніх фахівців безцінними», Христина (фізико-математичний факультет)

«Зізнаємось, перед поїздкою ми хвилювалися, бо стали першими, хто отримав можливість взяти участь в такому обміні між університетами від Британської ради, а це дуже почесно і відповідально, але підтримка наших координаторів додавала великої впевненості», Оксана (хіміко-біологічний факультет)

«Практика поглибила і закріпила наші знання з фахових дисциплін. Ефективності роботи в групі сприяли настанови від наших викладачів, які допомогли нам швидше та краще знайти спільну мову з дітьми це вважаю одним з важливих навичок отриманих під час проходження практики», Вікторія (факультет педагогіки і психології)

«Неймовірні враження, новий досвід, нові знання, навички, ідеї, можливості, нові приємні знайомства із студентами, які стали друзями, викладачами, професійні настанови яких завжди залишаться зі мною, приємні спогади – це лише маленька частинка пунктів, чому потрібно взяти участь у цій програмі. І якщо у вас буде така можливість – то не роздумуйте, бо це чудовий шанс розвиватись у професійній сфері та отримати позитивні емоції. Адже успіх приходить до того, хто вдосконалюється і використовує всі свої можливості!», відзначили студенти.

На завершення зустрічі студенти продемонстрували відео про своє навчання та життя у столиці, висловили вдячність Британській Раді й House of Europe за унікальну можливість здобути знання та досвід як професійного, так і особистого характеру в якості учасників програми обміну, НПУ ім.Драгоманова – за теплий прийом, а рідному ТНПУ – за те, що допомагає ставати кращими через участь у такій програмі.

Фото7.

Науковий відділ